додому благоустрій Системи відеоспостереження у тернопільських маршрутках виправдали себе

Системи відеоспостереження у тернопільських маршрутках виправдали себе

556

Системи відеоспостереження у тернопільських маршрутках виправдали себе. З їх допомогою можна контролювати поведінку водіїв та пасажирів. У Тернополі лише кілька маршруток обладнанні такими відеокамерами, і ще кілька систем працює у міжміських рейсових автобусах. Купувати більше поки не будуть, необхіність є, проте взимку гроші потрібні на переодягання шин коліс, ремонт та профілактику автобусів. Вже наступного року системами відеоспостереження планують обладати максимум тернопільських маршруток.

Експеримент з системами відеоспостереження у маршрутках запровадили в Тернополі ще навесні. З того часу, розповідає Олександр Шильман, такі відеокамери виправдали себе. З їх допомогою добре видно як поводять себе пасажири і чи не порушують правил дорожнього руху водії.

– Попрацювали такі камери в двох машинах. Ми подивились, позитивний ефект від цього. Це дисциплінує водія, це навіть дисциплінує пасажирів, таких скажімо, недоросовісних. які псують нам сидіння. Менше стало скарг на те. що не беруть пільговиків. Ми можемо проконтролювати посекундно, – розповідає голова правління ВАТ Тернопільське АТП-16127 Олександр Шильман.

Придбали уже десять систем відеоспостереження. Зйомки зберігають на відповідних картках. І у випадку скарг чи інших непорозумінь, які трапилися під час перевезення пасажирів, зйомку переглядають. Ось тут добре видно, скільки пільговиків перевозить водій у транспорті. Відтак можливі порушення як з боку водія, так і претензії пасажирів можна контролювати.

– В міжміських автобусах ми встановлюємо по 2 відеокамери, щоб можна було бачити, якою була ситуація на дорозі і в міських – одну, – каже Олександр Шильман.

Досвід встановлення систем відеоспостереження в громадському транспорті, розповідає Олександр Шильман, від нас уже переймають й інші обласні центри. Щоправда, камери у маршрутках – задоволення не з дешевих, одна система відеоспостереження коштує в середньому кілька тисяч гривень.