додому Новини Систему пільг у 2015 році реформують

Систему пільг у 2015 році реформують

735

dsc_7906У 2015 році систему пільг реформують. Про це під час засідання колегії Тернопільської облдержадміністрації, яке відбулося 25 лютого, доповів директор департаменту соціального захисту населення Вадим Боярський.

Зокрема він зазначив, що з 1 червня 2015 року передбачене вилучення із законів права окремих категорій громадян на пільговий проїзд. При цьому буде збережено таке право для інвалідів війни І та II групи, учасників бойових дій, ветеранів військової служби, інвалідів І та II групи, дітей-інвалідів, дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, учнів із малозабезпечених сімей, осіб, які супроводжують інваліда І групи.

«З 1 липня 2015 року передбачене надання окремим категоріям громадян пільг з оплати житлово-комунальних послуг, послуг зв’язку, на придбання твердого палива, скрапленого газу з урахуванням рівня доходів сім’ї пільговика, якщо розмір середньомісячного сукупного доходу сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищує величини доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу», – констатував Вадим Боярський.

Особи, які не підпадають під дію системи пільг, або громадяни, які мають право на пільги, але дохід яких є недостатнім для оплати за спожиті житлово-комунальні послуги, одночасно мають право на житлові субсидії.

«Чисельність одержувачів житлових субсидій збільшується з початком опалювального сезону, коли зростають обсяг споживання та плата за житлово-комунальні послуги, і навпаки, зменшується по його завершенні, – зауважив директор департаменту соціального захисту населення. – З 1 жовтня минулого року почав діяти новий порядок призначення житлових субсидій, спрямований на посилення соціального захисту малозабезпечених громадян в умовах підвищення цін і тарифів на житлово-комунальні послуги. Зокрема, було змінено принцип розрахунку обов’язкового відсотка платежу сім’ї за житлово-комунальні послуги при призначенні субсидії. Відтепер він залежить виключно від доходів родини. Раніше сім’ї, яким призначено житлову субсидію, сплачували щонайменше 10 % (сім’ї з непрацездатних громадян) або 15 % (сім’ї з працездатних громадян). Тепер цей відсоток визначається індивідуально для кожної родини».