додому Новини Сироти не мають право на позаконкурсний вступ до ВИШів

Сироти не мають право на позаконкурсний вступ до ВИШів

429

vlcsnap-2015-07-08-16h13m27s179Цього року сироти не мають права на позаконкурсний  вступ до вищих навчальних закладів. Міністерство освіти цього року затвердило зміни щодо пільгових категорій, які мають право на вступ у вузи поза конкурсом.

– Діти сироти не мають пільги на вступ поза конкурсом. Минулі роки це було, цього року цього немає. Проте до переліку вступу поза конкурсом, який був затверджений, пройшли зміни і тут введений такий пункт: особи, які відповідно до закону про соціальний і правовий захист військовослужбовців і членів їх сімей, надано таке правою. Цей пункт з’явився 19 червня у змінах до умов прийому навчання у вищі навчальні заклади, – розповідає  відповідальний секретар приймальної комісії ТНТУ ім.І.Пулюя Володимир Кобельник.

Володимир Кобельник пояснює, що означає право на вступ у виш поза конкурсом:

– Виділяється обсяг державного замовлення, відповідно до умов прийому, є певна квота місць, які виділяються поза конкурсом. Тобто, з цього переліку діти інваліди, шахтарська справа, статус ветеранів війни, учасники олімпіад Міжнародних, не більше 20 відсотків від загального обсягу державного замовлення і ці місця виділяються якраз для такої категорії вступників, – каже Володимир Кобельник.

Цьогоріч у спеціалістів та магістрів вступна компанія розпочинається з 6 липня, у бакалаврів – із 10 липня.