Головна Новини Сиріт з Тернопільщини вчили бути дорослими

Сиріт з Тернопільщини вчили бути дорослими

415

vlcsnap-2015-05-12-17h47m09s31Писати сімейний бюджет, куховарити, користуватись громадським транспортом, писати резюме, серед іншого вчились вихованці дитячих будинків з Нового села, Струсова та Тернополя під час тренінгу “На порозі самостійного життя”. Організували такі навчання колишні вихованці інтернатів, а тепер волонтери благодійного фонду “Майбутнє сиріт”.

Закінчивши інтернат в сиріт виникає чимало проблем, як влаштувати самостійне життя, куди податися, де навчатися, як отримати роботу? Аби адаптувати випускників дитячих будинків колишні вихованці таких закладів, а тепер волонтери благодійного фонду “Майбутнє сиріт” організували тренінг “На порозі самостійного життя”.

– Це організовують самі ж випускники інтернатів, які вже закінчили університети, або ще вчаться, вони мають вже певний досвід самостійного життя і цей досвід передають іншим молодшим. Вони знають як організувати такі навчання, щоб вони були корисні і дітям запам’яталися, – розповідає голова Тернопільського обласного благодійного фонду “Майбутнє сиріт” Андрій Назаренко.

Впродовж трьох днів для майбутніх випускників дитячих будинків організовували навчальні, кулінарні заняття та дозвілля. Ранок у дітей розпочинався самостійно приготованим сніданком. “Вчимося презентувати себе”, “Визначаємо життєві цілі”, “Міжособистісне спілкування, способи вирішення конфліктів”, – такі серед іншого теми навчальної частини тренінгу. Діти кажуть, на заняттях довідались чимало цікавого.

– Як себе представити тоді, коли ти прийдеш в навчальний заклад, це нам дуже допоможе, бо нам треба буде подружитися з новим колективом, познайомитися з новими людьми, правильно себе з правильної сторони показати. Це нам дуже допомагає, – каже Мар’яна, яка вчиться у Стусівській загальноосвітній школі-інтернаті.

Вихованці інтернатів вчилися користуватися громадським транспортом та планували сімейний бюджет. Аби приготувати вечерю, хлопцям та дівчатам потрібно було визначити необхідну кількість продуктів та купити їх у місцевому супермаркеті.

– Діти мають можливість здійснювати самостійні покупки, вони бачать які ціни на ринку, звичайно що вибирають такі продукти, які вигідні і корисні. Також ми включили такі теми, оскільки це випускники – вибір професії, вчимося заповнювати документи, перша співбесіда, складання резюме, автобіографії, тобто саме ті теми, які будуть актуальні по завершенню школи, – додає  волонтер благодійного фонду “Майбутнє сиріт” Ірина Вакалюк.

Добре попрацювавши, можна й відпочити, волонтери благодійного фонду “Майбутнє сиріт” організували для дітей цікаве дозвілля. У парку Топільче вихованці інтернатів розважались і водночас пробували свої сили в канатному містечку. Також діти безкоштовно каталися на ковзанах та грали у боулінг.

 

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here