додому суспільство Сиріт тренуватимуть жити у дорослому суспільстві

Сиріт тренуватимуть жити у дорослому суспільстві

468

"На порозі дорослого самостійного життя" – комплексна тренінгова програма з такою назвою вже 15 лютого стартує у Тернополі. Її учасники – вихованці інтернатних закладів області, а ініціатори тренінгів – громадсько-молодіжна організація "Братерство сиріт" і Тернопільський обласний благодійний фонд "Майбутнє сиріт". Мета ж треніногової програми – розвинути у вихованців інтернатів соціально-психологічні вміння та навички, навчити їх самостійно вирішувати життєві проблеми та досягати поставленої мети.

Діти-сироти – одна з найбільш соціально занедбаних і водночас одна з найменш соціально захищених спільнот. Сирітство залишає незагоєний слід у душі дитини, а також відбивається на психології. Особливо складна для вихованців інтернатів тема сім'ї, кажуть психологи, адже досвіду проживання у власній родині вони не мають.

Ольга Кізь, сертифікований тренер програми розвитку ООН в Україні: "Дуже часто діти, які є вихованцями батьківських сімей, створюючи власні родини через власний такий особистісний недорозвиток, через низький рівень моральних якостей, духовних якостей вони чинять в своїх сім'ях і насилля, можливі наявні зради з їхнього боку і це може призвести до руйнування батьківської сім'ї, створеної ними вже. Звичайно, що жертвами стають діти. Дуже часто саме такі діти поповнюють нові покоління вихованців інтернатних закладів і вихованці сьогоднішні вони потребують знань про те, що таке сім'я, про те, що таке родина, що таке відповідальне батьківство і відповідальне материнство і власнеті знання ми ставимо за мету їм в ході тренінгу розкрити".

А ще вихованці інтернатів на тренінгах матимуть змогу опанувати навички спілкування, дізнатись, як правильно розпоряджатись часом і грішми, також на тренінгах їм доппоможуть усвідомити, що таке кохання і дружба.

Володимир Мазур, президент громадсько-молодіжної організації "Братерство сиріт": "Саме головне участь в цих тренінгах підготовки до уроків самостійного життя – це навчити їх бути впевненими на старті після виходу зі школи, почувати себе, як кажуть, самостійним і долати ті всі бар'єри і труднощі, які мають в собі пережитки, які десь ще таються глибоко в серці і покликані на то, щоби вони мали більш краще забезпечене майбутнє".

Андрій Назаренко, голова благодійного фонду "Майбутнє сиріт": "І тому ми, виходячи з цього, з цих проблем, склали відповідні тренінгові програми, де будуть ці проблеми на практиці вирішуватися самими ж учасниками даних тренінгів. І як підсумок цих всіх тренінгових програм, у травні місяці в нас планується зліт всіх учасників цього тренінгу. Ми шукаємо зараз туристичну якусь таку базу відпочинково-оздоровчу і запрошуєм теж, хто має такі бази, щоб вони надали для 50 учасників цього тренінгу, такого злету випускників, де буде практично закріплюватись весь матеріал пройдений такого трьохмісячного тренінгового марафону такого "На порозі самостійного життя".

Тренінги проходитимуть у кілька етапів. Розпочнуться вони у п'ятницю, 15 лютого, а підсумковий зліт учасників відбудеться 17-20 травня. Організатори тренінгової програми звертаються до керівників закладів громадського харчування долучитись до цієї акції і на період тренінгів організувати для дітей сніданок, обід та вечерю.