додому Новини Синоптики: суттєвого похолодання у наближчих кілька днів не буде точно

Синоптики: суттєвого похолодання у наближчих кілька днів не буде точно

482

vlcsnap-2014-09-17-19h39m31s173На календарі і в повітрі  -бабине літо. Погода тішить Тернопільщину сонечком і теплом. Синоптики ж прогнозують: суттєвого похолодання у найближчих кілька днів не буде точно.

За народними прикметами зараз триває старе Бабине літо. Підтверджують це і прогноз синоптиків. Вони нам обіцяють теплий вересень і ще трохи сонця.

– На найближчих сім днів територія області перебуватиме під впливом антициклону, у полі підвищеного атмосферного тиску, тому зберігатиметься переважно суха і, як для вересня, тепла погода. Нічні температури будуть в межах від 5 до 10 градусів вище нуля, подекуди до 15 градусів, а денні температури коливатимуться від 19 до 24 градусів тепла, – розповідає завідувач сектору організації робіт Тернопільського обласного гідрометеоцентру Оксана Софінська.

Такою буде погода до кінця цього тижня. Далі очікують незначне коливання температури, але похолодання не буде до кінця вересня. Перший місяць осені на Тернопільщині буває різний. Якщо цього року нам з погодою пощастило, то ще минулоріч у цю пору було вже холодно.


– Порівнюючи вересень минулорічний і цьогорічний, то є дуже велика відмінність. Наприклад, минулого року в кінці вересня на території Тернопільської області місцями випадав сніг. Цьогоріч вересень наближений до літніх температур. По температурних показниках на сьогоднішній день він перевищує норму на кілька градусів. Вересень може бути різний, але він не є аномальним. Ще тепліші дні вересня на території області спостерігалися і були 30 градусів вище нуля, – каже Оксана Софінська.

За переказами колись у час Бабиного літа був звичай миритися і залагоджувати всі конфлікти. У ці дні відзначалися сільські свята: вечорами пряли, співали, влаштовували посиденьки. Після бабиного літа жінки бралися за рукоділля.