додому надзвичайне Синоптики прогнозують похолодання на Тернопільщині

Синоптики прогнозують похолодання на Тернопільщині

607

 

Разом із циклоном із Греції, який проходить і територією України, на Тернопільщину прийшли мороз та снігопади. Вже другий день в області сніжить та тримається ожеледиця. Сьогодні шар снігу в окремих частинах області уже досяг майже сорока сантиметрів, повідомляють у гідрометеоцентрі. Припиниться снігопад 14-15 грудня, але, разом із цим, знизиться і температура.

11 грудня на Тернопільщині синоптики прогнозують невеликий сніг, вночі та в першій половині дня – туман. Збережеться ожеледь та паморозь. Вітер буде слабким, а температура повітря вночі знижуватиметься до 10 градусів морозу, вдень – коливатиметься у межах 2-7 градусів морозу.

– 12 грудня у зв'язку з виходом циклону з Балкан на Тернопільщині очікується погіршення погодніх умов. Ми пронозуємо сніг, вранці та вдень місцями сильний сніг, на дорогах збережеться ожеледиця. Поривчастий північний вітер і під час вітру на дорогах утворення снігових заметів і хуртовини. Температурні показники вночі знизяться до 8-13 градусів морозу, денні становитимуть 2-7 градусів морозу, – розповідає завідувач сектору організації робіт Тернопільського обласного гідрометцентру  Оксана Софінська.

У четвер, 13 грудня, снігу падатиме менше, проте і температура повітря стане нижчою, кажуть у тернопільському гідрометеоцентрі. На дорогах збережеться ожеледиця, слабка хуртовина. Вночі буде 10-15 градусів морозу, а вдень 3-8 нижче нуля. 14 та 15 грудня на Тернопільщині стане ще холодніше. Температура повітря вночі коливатиметься від 12 до 17 градусів морозу, а вдень  від -6 до -11. Схожі погодні умови в області триматимуться до кінця другої декади грудня.

– 14-15 грудня сніг практично припиниться, але температурні показники знизяться. І після того ми очікуємо, що вже ближче до вихідних, на наступний тиждень, знову підійдуть циклони, атмосферні фронти, і температурні показники дещо підвищаться, і очікується прогнозується сніг, в деякі години навіть мокрий, – каже Оксана Софінська.