додому суспільство Сильних дощів синоптики не чекають і кажуть, що метеорологічне літо вже прийшло

Сильних дощів синоптики не чекають і кажуть, що метеорологічне літо вже прийшло

514

 

– Завтра, 8 травня, поривчастий вітер до 15-20 м/с вранці і вдень та достатньо високі температурні показники: вночі 10-15 градусів тепла, вдень – 25-30 градусів тепла. На найближчі вихідні ми очікуємо підхід атмосферних фронтів, тому ймовірність є того, що випадатимуть короткочасні дощі, подекуди з грозами і дещо зменшаться в неділю температурні показники: вночі 9-14 градусів тепла і вдень – 15-20 градусів тепла, – каже завідувач сектору організації робіт Тернопільського обласного гідрометеоцентру Оксана Софінська.

У температурі повітря до +30 на початку травня нічого надзвичайного синоптики не бачать. Кажуть: метеорорлогічне літо в Тернопільській області вже настало. Причому у той же час, що й торік, хоч весна цього року запізнилась у нашій області на три тижні. Та надолужувати

 згаяне взялась швидко. Хоч нових температурних рекордів на Тернопіллі цієї весни не встановлено, півстоліття тому, аналізують синоптики, на Тернопільщині у цей час було холодніше. 

– В останні навіть два тижні, в останні кілька днів середньодобова температура повітря щодня перевищує кліматичну норму від 1 до 5 градусів, в окремі дні – до 9 градусів. Якщо говорити про такі високі температурні показники, то говорити, що це аномалія, не можна, оскільки в останні роки наприкінці квітня-на початку травня спостерігаються високі температури повітря, і до 30 градусів в тому числі. Але якщо аналізувати наші спостереження за останні, скажімо, 50 років відносно кліматичної норми, то звичайно, що температурні показники перевищують її і є досить високими як для даної пори року, – каже Оксана Софінська.