додому духовність Святом Богоявлення Господнього, 19 січня, завершується цикл зимових християнських свят

Святом Богоявлення Господнього, 19 січня, завершується цикл зимових християнських свят

464

vlcsnap-2016-01-18-17h10m26s911У вівторок, 19 січня, завершується цикл зимових християнських свят. Саме цього дня ми  відзначатимемо Богоявлення, або ж Йордан. Це свято відзначають на честь хрещення Ісуса Христа. Християни вірять, що освячена у цей день вода впрожовж року очищає та сцілює душу і тіло. Сьогодні ж українські родини зберуться за столами та святкуватимть другий святвечір. Надвечір’я називають ще Голодної кутею.

Різдвяний цикл закінчується святом Богоявлення, яке знаємо в народі як Водохреще. Воно належить до дванадцяти головних християнських свят. За біблійною розповіддю, близько двох тисяч років тому Іван Хреститель на ріці Йордан охрестив тридцятирічного Ісуса. Хрещення є символом очищення і позбування гріхів.

За християнським календарем святе Богоявлення Господнє припадає на дев’ятнадцяте січня, а вісімнадцятого увечері у християн – другий святвечір. Вони уже починають вітатися “Христос Хрещається. – У ріці Йордан”. Цей святий вечір в народі називають “голодною кутею”. У цей день на святковому столі значно бідніша кутя, а ніж 6 січня.

Воду у Тернополі розпочнуть святити вже завтра рано вранці. О 8-й годині на водопровідних насосних станціях «Тернопільводоканалу» відбудеться традиційний Чин освячення води. Тож вже зранку з кранів тернополян тектиме свячена вода. На березі Тернопільського ставу біля пам’ятного знаку, встановленого на честь Хрещення Київської Русі, воду святитимуть о 12-й.