Головна Новини Свято останнього дзвоника сьогодні у школах Тернополя

Свято останнього дзвоника сьогодні у школах Тернополя

597

vlcsnap-2015-05-29-16h43m21s97Свято останнього дзвоника сьогодні у школах Тернополя. Вулицицями міста від ранку поспішають святково вбрані учні, їх батьки і вчителі. Попереду у школярів довгоочікуванні літні канікули, у педагогів – відпустки. Випускники ж, для яких шкільний дзвінок лунав і справді востаннє, долають цього дня хвилювання – вже завтра випускний вечір, за ним ЗНО і поки незнаний шлях у доросле життя.

З урочистої лінійки почався останній день навчального року в школах Тернополя. На шкільних подвір’ях лунла музика й дарували квіти. У другій школі, що на Новому Світі, аби почути останній дзвінок вишикувалося понад сімсот учнів. Для сорока чотирьох із них нинішнє свято – вже одинадцяте, а відтак останнє.

– Як і всі дівчата, я готувалася, але зараз таке двояке відчуття, здається закінчується школа, не хочеться йти зі школи, але водночас починається нове життя і так хочеться в університет (сміється). // Дуже чекалося, але так сумно трохи, адже все, однокласників не буде і взагалі, – каже ІРИНА БІГУН, випускниця

– Це і радість, це і сум, так як з учнями я вчився 11 років і тепер мушу з ними розставатися, ну, там будуть зустрічі випускників, в майбутньому постараємся бачитись і радісно те, що ми йдем вже в доросле життя, закінчуєм школу, це ще одна сходинка як і все, – розповідає ТАРАС БОЙКО, випускник.

Особливо чемно на святі останнього дзвоника стоять першачки – вони вперше одягнули урочисті учнівські мантії. Хором пригадують, чого вже навчилися:

– Читааати! – і? – Писааати! – За перший рік школи краще як в садіку чи ні? – Ні. Ні. Краще. В школі краще чим в садіку, – заявляють першачки.

А поки першачки вирішують краще їм в школі чи в дитсадку, у своїх думках впевнені п’ятикласники. В них одинаково позаду дошкільні роки і одинаково попереду випускні. Сьогодні ж вони тішаться, що дочекалися чергових літніх, найдовших в навчальному році, канікул.

– Ми хотіли вже вийти на волю (сміється). // Дуже хочеться літніх канікул, хочеться відпочивати, – радіють п’ятикласники.

Своєрідно цей останній дзвоник сприймає директор другої школи Тернополя. Навчальний заклад з 6 травня офіційно отримав статус правового ліцею і це є історичний, перший випуск учнів-ліцеїстів, про що писатиме у атестатах.

– Миру, розуміння, великого терпіння і Божого супроводу. За християнськими цінностями, якщо за ними буде стояти Бог, вони будуть здорові, вони будуть успішні, вони будуть світлі, щирі і вони будуть пашіти любов’ю до всіх. А вже хай їхнє щастя в професійному векторі буде в кожного своє. Хай вони впізнають своє призначення на Землі і стануть успішними, бажає ІННА ІВАНЮК, директор Тернопільського НВК Загальноосвітньої школи правового ліцею №2

У суботу, 30 травня, в Тернополі відбудуеться свято випускного. Далі у випускників – складання зовнішнього незалежного оцінювання, яке ймовірно й вплине на те, яким буде найближче доросле життя. У виборі майбутнього випускники, кажуть, обов’язково перестрахуються.

– На факультети різні подаю, все-таки на три факультети можна і в три інститути, – каже ТАРАС БОЙКО, випускник

– Взагалі хочу бути юристом, але оскільки я здаю такі ЗНО, що на дуже багато факультетів – я буду подаватись на всі. Обмежуватись одним факультетом, мені здається, це трохи не логічно, – розповідає ІРИНА БІГУН, випускниця.

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here