додому Новини Свято малюка влаштували у Тернополі з нагоди Дня передчасно народженої дитини

Свято малюка влаштували у Тернополі з нагоди Дня передчасно народженої дитини

1749

17 листопада – День передчасно народженої дитини. Тернопіль також не залишається осторонь. Сьогодні Тернопільський перинатальний центр “Мати і дитина” організовував захід в одному із дитячих розважальних закладів міста. Участь у ньому взяли сім’ї, діти у яких народились недоношеними. Щорічно у світі близько п’ятнадцяти мільйонів малюків народжується передчасно, а це кожна десята дитина.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Апарат дихальної підтримки для маловагових новонароджених дітей з’явився у перинатальному центрі “Мати і дитина”

Майже половину свого життя Тимофійко провів у лікарні. Хлопчику рочок, він народився 14 листопада на 30 тижні з вагою 780 грам і ростом 27 сантиметрів. Марія Шеремет день народження синочка памятає, ніби це було вчора.

– Це все дуже раптово, якщо чесно, дуже раптово, прийшли з УЗД, нараз всі лікарі і давай кесарити. Тоді було багато-багато снігу, все закурило просто нереально. Батьки не могли приїхати, чоловік довго добирався, сестра довго добиралася, – розповідає мама 1-річного Тимофійка Марія Шеремет.

А це сім’я із Почаєва – Олександр та Олена Антонюк та їх 7-місячна донечка Лія. Дівчинка народилася з вагою 1 кілограм 280 грамів на сьомому місяці вагітності, хоча планувала ще швидше.

– Спочатку вагітність моя проходила добре, до 5 з половиною місяців нормально. Но в 5 з половиною місяців сталося так, що в мене почали підтікати води. Коли я звернулася до лікаря, в мене вже почали відходити води. Води в мене відійшли на 6 місяці вагітності, коли наша дитинка важила лише 600 грам і от майже 2 місяці, півтора місяці я була в безводному періоді, – пригадує мама 7-місячної Лії Олена Антонюк.

Безводний період – це коли дитина розвивається без навколоплідних вод, а мамі не можна навіть встати з ліжка. Олена Антонюк зізнається – бували моменти, коли опускалися руки.

Після народження маленька Лія провела тиждень – в реанімації, півтора місяця – у відділенні недоношених дітей. Зараз це абсолютно здорова і активна дівчинка. Лія, як і кожена з цих дітей – почесна гостя Свята малюка, що відбулось в дитячому розважальному центрі з нагоди Міжнародного дня передчасно народженої дитини. На святі були присутні всього тридцять хлопчиків та дівчаток, що народилася недоношеними, хоча насправді їх в області набагато більше, щорічно близько пятиста жінок народжує передчасно.

У кожної передчасно народженої дитини є проблеми з диханням та нервовою системою, кажуть лікарі. Вони потребують особливого догляду та постійного нагляду лікарів. Чимало малюків народжується з вагою навіть менше кілограма, вони беззахисні і повністю залежні від медиків.

Неля Скубенко – завідувач відділення інтенсивної терапії новонароджених Тернопільського обласного перинатального центру “Мати і дитина”. Вже 32 роки жінка рятує передчасно народжених діток. Зізнається – робота важка психологічно, бо ти усвідомлюєш, що надія батьків лише на медиків і на Бога, і хочеться врятувати кожну дитину, проте вдається це, на жаль, не завжди.

– Ми сьогодні бачимо цих здорових дітей і це для нас дуже велике щастя, дуже велика радість. Ми тішимся їхніми здобутками, ми тішимся, що вони вже вміють читати, що вони пішли в садочок, що вони йдуть в школу, що вони нормально розвиваються. Звичайно, що це і заслуга батьків і багатьох лікарів в подальшому. Реабілітація не закінчується після виписки з стаціонару. Вона триває доти, доки потрібно, приходиться декілька років чекати, щоб адаптувати дитину до соціуму, – розповідає завідувач відділення інтенсивної терапії новонароджених Тернопільського обласного перинатального центру “Мати і дитина” Неля Скубенко.

На завершення свята, організатори представили виставку світлин малюків, на яких зобразили, якими вони є тепер і якими були при народженні. А о 18 годині Тернопільський драмтеатр засвітився фіолетовим. Флеш-моб провели, аби привернути увагу до проблем передчасно народжених дітей.