додому Новини Свято для людей з інвалідністю влаштували у тернопільській церкві святого Архистратига Михаїла

Свято для людей з інвалідністю влаштували у тернопільській церкві святого Архистратига Михаїла

1057

Свято для людей з вадами опорно-рухового апарату влаштувала громадська організація “Сильні духом”. Люди зібралися у церкві святого Архистратига Михаїла, там на них чекав концерт, вертепне дійство, частування, а також настанови священика. Організатори кажуть – мета заходу – дати можливість людям з вадами опорно-рухового апарату разом відчути справжній дух Різдва.

Вони не живуть на повну – через вади опорно-рухового апарату ці люди багато в чому обмежені. Та жага до життя не зникає, вони не опускають руки і, всупереч усьому, радіють кожному моменту. Не завжди все виходить так, як хочеться, але найголовніше, що є ті, які готові підставити плече. Ці люди – представники громадської організації “Сильні духом”. Саме вони у період новорічно-різдвяних свят організували для людей з вадами опорно-рухового апарату свято.

Серед гостей – тернополянка Любов Уніят. Жінка каже – надзвичайно важливо відчути дух Різдва і порадіти разом з людьми, в яких такі ж самі проблеми.

– Я сама інвалід, в мене дитина інвалід 1 групи, і ми обмежені в таких заходах, в таких концертах. Наша робота – сидіти вдома, ми дуже рідко виходим. І дуже раді, що ми сюди попали на концерт і почули вживу артистів, як наприклад моя дитина любить дивитися по телевізору, українських виконавців. Дуже раді бути на цьому святі, – розказує гостя свята Любов Уніят.

Такі заходи допомагають людям з інвалідністю соціалізуватися, відчути себе повноцінними членами суспільства. Хоча, насправді, випробування їх чекають на кожному кроці.

– От уявіть, дитина, яка вже перейшла дитячий садок, школу, може ще там якісь додаткові реабілітаційні центри до 25 років, дальше дитина обмежена, всьо, їй нема, нікуди її не беруть. Дитина, яка потребує постійогого оновлення своїх навичок, своїх розумінь, спілкування, своїх дій, яких вона навчилася колись, вона повинна їх повторити, тому що вона сидить без руху, втупилася в телевізор, чи комп’ютер, обмежена, вона забуває те, що мала колись, якісь навики, – пояснює Любов Уніят.

Насправді проблем у людей, що мають вади опорно-рухового апарату не бракує, каже голова громадської організації “Сильні духом” Володимир Гуйда. Це і відсутність пандусів, і недостатнє грошове забезпечення та чимало інших. Але потроху їх починають вирішувати. Нещодавно представники громадської організації “Сильні духом” та медичного університету підписали договір, згідно з яким люди з інвалідністю мають право проходити фізичну реабілітацію під наглядом студентів-інтернів.

– Також зараз плануємо відкрити для моральної і соціальної реабілітації готуємо зал, щоб люди мали якусь комунікабельність і могли спілкуватися, оскільки це люди переважно в теперішній час є обмежені в спілкування такому вербальному, а чисто телефони, інтернет, а люди з інвалідністю, з обмеженими фізичними можливостями, то є велика прикрість, – зауважує в.о. голови правління ГО інвалідів опорно-рухового апарату “Сильні духом” Володимир Гуйда

Місцем єднання людини з Богом, а також людей між собою є церква. Саме віра допомагає людям з інвалідністю іти далі і не втрачати духовність.

– Чим можем, тим помагаєм. Христова церква назавжди для людей, які потребують людської доброти, людської теплоти. Якщо церква того не буде робити і ми не будемо, бо церква – то є збір людей, це люди збираються вже і ми то схвалюєм, витаєм по мірі можливості, що можем, бо церква не може вирішити соціальні проблеми, – каже парох церкви святого Архистратига Михаїла отець Ярослав.

Гості свята відпочили душею і тілом. Для них підготували святковий концерт, вертепне дійство та частування.