додому суспільство Свободівця Мар’яна Козбура затримали за хуліганство, кажуть у міліції

Свободівця Мар’яна Козбура затримали за хуліганство, кажуть у міліції

541

29 грудня у Тернополі затримали активіста “Свободи”, помічника народного депутата Михайла Головка – Мар’яна Козбура. Хлопцю інкремінують хуліганство. У цьому засумнівались народні депутати України, зокрема, Михайло Головко та Олег Сиротюк. Нардепи переконані, що саме через активну політичну позицію Козбура затримали. Відтак нині обранці прийшли під стіни міського відділу міліції, де провели особистий прийом громадян та спільно вимагали звільнити Мар'яна Козбура.

Затримання активіста – свободівця, помічника нардепа Головка – Мар'яна Козбура народні депутати вважають політичними репресіями та переслідуваннями. Хлопця запросили у міський відділ міліції вчора, 29 грудня, о 12:50 він туди прийшов, і донині знаходиться в ізоляторі тимчасового утримання міського відділу міліції. Обурило депутатів і те, що до Козбура не пропускали його адвоката.

Олег Сиротюк, народний депутат України: "І зараз та справа, по якій запрошувався Мар'ян Козбур в якості свідка, вона передбачає відповідальність – обмеження волі до 7 років. І ми не розуміємо, чому мирні громадяни, які початку є свідками, стають обвинуваченими, і тепер перебувають незаконно в приміщеннях міського відділу міліції. І вчора, коли ми зрозуміли, щовідбувається щось незрозуміле в межах незаконного, був запрошений адвокат до Мар'яна Козбура, але адвоката не допускали до підзахисного".

Михайло Головко, народний депутат України: "І я розумію, влада зараз на таких активістів як Мар'ян, починає на місцях робити тиск, ми бачимо, що це йде залякування масове по всі Україні, де підпалюють активістам майдану автомобілі, де на них нападають з ножовими пораненнями, де, як в Харкові, наносять пораненя, тобто замах на вбивство. Цей процес набирає все більших обертів".

Депутати, обурені діями правоохоронців, спільно з тернопільськими активістами вимагають звільнити Мар'яна Козбура та інших політв'язнів, в іншому випадку – під міськими відділом міліції планують розбити наметове містечко. Тим часом у міліції переконують: Мар'яна Козбура затримали не через політичну активність, а за хуліганство. За словами першого заступника начальника міського відділу, конфлікт трапився 22 грудня у центрі Тернополя, невідомий під час конфлікту застосував газовий балончик та наніс ним тілесні ушкодження чоловіку. Вчора невідомого опізнали, зі слів майора міліції, ним виявився Мар'ян Козбур.

Казимир Попіль, перший заступник начальника Тернопільського МВ: "Його було затримано в міський відділ для проведення впізнання потерпілими особами та свідками, після того, як вони його опізнали, його було затримано у відповідності до статті, йому було надано статус підозрюваного. Ті люди були незнайомі,тому, щоб встановити та чи інші особа вчинила злочин, щоб провести впізнання, його треба було запросити у міський відділ".

За фактом хуліганства із застосуванням відповідних предметів відкрите кримінальне провадження за частиною 4 статті 296 Кримінального кодексу України, яке передбачає від 3 до 7 років позбавлення волі.