додому суспільство “Свободі” та “УДАРу” не підходить новий начальник міліції

“Свободі” та “УДАРу” не підходить новий начальник міліції

487

Скандал навколо призначення. Обласну міліцію вранці пікетували незадоволені ймовірним призначенням Василя Облещука на посаду начальника УМВС України в Тернопільській області. Під стіни будівлі з партійними прапорами прийшли свободівці та ударівці зі своїми прихильниками. На захист Василя Облещука виступили тернополяни. Кажуть, він не призначений, а обраний громадою.

Наказу про призначення Василя Облещука головним міліціонером Тернопільщини ще немає, а невдоволені такою перспективою вже й пікет встигли організувати. Активісти політичних партій "Свобода" та "Удар Віталія Кличка" разом з прихильниками свій протест висловили під стінами обласної міліції. Наводять аргументи, чому Василя Олещука бачити на цій посаді не хочуть.

– 9 травня минулого року, коли під його грифоном працівники міліції змітали націоналістів та несли червоні шмати по Тернополю. Це така ситуація, як колегія Хоптяна, куди не допускали народних депутатів та перешкоджали їхній професійній діяльності. З його руки відсиділо за цей рік декілька десятків націоналістів, адміністративні арешти отримали. Десятки штрафи отримали. Ця людина дескридитувала себе і не може бути на даній посаді, – аргументує організатор пікету, координатор Автономних Націоналістів Тернополя Ігор Костюк.

– Мене і моїх побратимів під час революції гідності притягували до відповідальності. Ми в цих стінах давали покази. І ці покази ми давали з подачі пана Облєщука, – пояснює голова Тернопільської міської організації партії "УДАР ВІталія Кличка" Ігор Яворський.

– Від сьогодні ми розпочинаємо акцію протесту проти призначення Василя Облещука. Від сьогодні ми будемо збирати підписи громадської проти цієї одіозної фігури, – говорить голова Тернопільської міської організації ВО "Свобода" Роман Навроцький.

На захист Василя Облещука виступили тернополяни. Кажуть, його кандидатура не призначена, а обрана громадою міста. І, якби на його місці був інший, але підтриманий людьми, захищали б його.

– Я прийшла сюди, щоб не захищати  Облещука, як персону. Я прийшла захистити ту особу, яку висунула громада Тернополя…
Цей конкурс був оголошений давно. Організації, самовисуванці, по запису пройшло 8 чоловік. Було обговорення на сайті МВС, – каже тернополянка пані Галина.

– Якщо 9 травня з Хмельницького привозять комуністів, яким по 30-40 років, і з другої сторони приходять депутати від "Свободи", і вони між собою, вибачте, товчкуться, то міліція має зробити так, щоб вони не товклися між собою… А в Росії і в Криму транслюють потім, як свободівці кидають шашками димовими, – висловлює свою думку голова ГО "Тернопільські підсумки" Тарас Білан.

– Я виступаю за Облещука. Чому? Бо я його знаю, я з ним працював. Це єдина людина. Подивіться, що він має, що він нажив, от і все. І якби не він, то була б тут така сама бойня з хлопцями молодими, як в Вінниці, в Житомирі. Це дякуючи йому, не генералу Саку, получилось так, що люди всі живі і здорові, – обґрунтовує колишній міліціонер Сергій Анцібор.

Самі міліціонери свою позицію висловили ще місяць тому. Правоохоронці написали звернення до Міністра Внутрішніх справ, де рекомендували на посаду очільника обласної міліції чотири кандидатури, серед яких був і заступник начальника міліції Облещук Василь Корнійович. Тоді ж, на зборах особового складу, народний депутат України від ВО "Свобода" Олексій Кайда говорив так:

– Це мала б бути компромісна кандидатура, яка б задовольнила як склад, так правоохоронних органів, міліції області, так і громаду Тернополя і області.

Обговорення призначення Василя Облещука на пікеті відбулось без нього. В міліції кажуть, він зараз у Києві. Присутні домовились запросити його, як і решту новопризначених керівників, на народне віче на Театральному майдані Тернополя.

– Ці люди, які призначені на виконання обов'язків, прийшли на майдан, представились, розказали про себе, щоб ми їх обговорили і прийнялли рішення. Це буде 12 година в цю неділю, – каже член Штабу національного спротиву Тернополя Віктор Мартинюк.