додому політика “Свобода” зірвала засідання колегії ОДА

“Свобода” зірвала засідання колегії ОДА

491

Заплановане на сьогодні засідання колегії Тернопільської облдержадміністрації та регіонального комітету економічних реформ, для участі у якому зі столиці приїхав начальник Контрольного управління Адміністрації Президента, закінчилось, так і не розпочавшись. Приміщення одного з корпусів Тернопільського Національного Економічного університету штурмували народні депутати та депутати обласної ради від Всеукраїнського об'єднання "Свобода" намагаючись взяти участь у колегії. Народні обранці хотіли розповісти представнику Адміністрації про те, що, на їх думку, насправді відбувається на Тернопільщині. Чимало запитань підготували і особисто керівнику області Валентину Хоптяну. Шлях до актової зали, де мало відбутись засідання, виявився не простим, депутатів зупиняла міліція.

Під стінами Тернопільського Національного Економічного Університету, де запланували провести спільне засідання колегії Тернопільської облдержадміністрації та регіонального комітету економічних реформ, мітингують свободівці. Депутати стверджують, що їх не пускають на засідання колегії.

Михайло Тимошик, депутат Тернопільської обласної ради: "Як депутат написав сьогодні звернення в обласну адмінстрацію, ось моє посвідчення, що я хочу взяти участь у спільному засіданні колегії облдержадміністрації, є зареєстроване повідомлення. На сьогоднішній день мене представники міліції не пропускають, є представники керівництва їхнього і нічим не аргументуючи мене просто не запускають в приміщення, тобто створюється штучний недопуск, щоб ці люди, які є на колегії не почули слово громади".

Народні депутати від "Свободи" вирішили все – таки зайти в актовий зал, де вже починали засідання колегії. Спільне засідання колегії та регіонального комітету економічних реформ запланували провести за участі представника Адміністрації Президента Анатолія Балюка. На колегії мали розглянути два питання – впровадження земельної реформи в області та соціально-економічний розвиток Тернопільщини. Проте, засідання закінчилось, так і не розпочавшись, депутати – свободівці, зайшовши у зал, у гучномовці звинувачували керівника області Валентина Хоптяна. Зі слів нардепів, саме за вказівкою губернатора області блокується робота обласної виборчої комісії. І, як результат, до складу ради не вводять нових депутатів, а відтак не приймають бюджет області. Проте, найбільше обурили обранців дії правоохоронців, які не пускали їх на засідання колегії.

Михайло Головко, народний депутат ВО "Свобода": "За вказівкою Хоптяна все це блокується і тому ми називаємо Хоптяна терористом №1 в області, який практично знищує область і сьогодні навіть стоїть питання про ліквідацію області через дії Хоптяна, звісно ми цього не дозволимо, так само за його вказвкою було дано не пускати депутатів різних рад, і жінок били і депутатів невідомі особи, які на вході стояли і мене побили, пошкодили руку".

Сам Валентин Хоптян, зі слів депутатів був у приміщенні вишу, проте у зал засідань не заходив. Заступник губернатора області та керівник апарату облдержадміністрації Юрій Желіховський такі дії депутатів називає хуліганством.

Юрій Желіховський, заступник голови, керівник апарату Тернопільської ОДА: "Трапилось елементарне хуліганство, з боку деяких народних депутатів та депутатів інших рад, і колегія була зірвана. Я хотів би зауважити одне, що це імітація політичної діяльності, і ніщо інше, тому що якщо посилаються на бездіяльність ТВК, то я повинен заявити тернополянам і жителям області, що депутатського складу облради більш ніж достатньо для того, аби прийняти обласний бюджет. Це перше, друге – за всіма цими діями проглядається бажання окремих політиків будь-що посісти в крісло голови обласної ради".

Продовжувати роботу колегії в умовах, які склались, було не можливо, тому засідання перенесли на невизначений термін.