додому духовність Світовий конгрес українців засудив погрози Міністерства культури в бік Української греко-католицької церкви

Світовий конгрес українців засудив погрози Міністерства культури в бік Української греко-католицької церкви

637

Світовий конгрес українців засудив погрози Міністерства культури в бік Української греко-католицької церкви за діяльність її духовенства на Євромайдані в Києві. Про це йдеться в офіційному повідомленні Світового конгресу українців. Глава ж Української греко-католицької церкви Блаженніший Святослав Шевчук на прес-конференції заявив цитую: "Я щиро сподіваюся, що нашій державній владі вистачить мудрості не переслідувати церкву". Тим часом Патріарх Київський і всієї Руси-України Святійший Філарет заявив, що листа від Міністерства культури Українська православна церква Київського патріархату не отримувала, проте ніяким державним законом не повинно обмежуватися право людини звершувати молитву до Бога.

Лист Міністерства культури до глави Української греко-католицької церкви Святослава Шевчука викликав обурення серед українців. Люди називають це погрозами та тиском через богослужіння на київському Євромайдані. У листі серед іншого йдеться: "Згідно з чинним законодавством, публічні богослужіння, релігійні обряди, церемонії та процесії проводять щоразу з дозволу відповідної місцевої державної адміністрації, яка наразі відсутня. Недотримання відповідних приписів може слугувати підставою для порушення перед судом питання про припинення діяльності відповідних релігійних організацій".  Тим часом Блаженніший Святослав заявив: "Церква не є учасником політичних процесів, але вона не може стояти осторонь, коли її вірні просять про духовну опіку".

Блаженніший Святослав Шевчук, глава Української Греко-католицької церкви: "Для нас цілком очевидно, що бути зі своїми людьми і з ними молитися не може бути порушенням закону. Це є конституційним правом і душпастиря і тих людей. Ми завжди є, були і будемо зі своїм народом не зважаючи на якісь погрози чи перешкоди, які нам можуть ставити. Я щиро сподіваюся, що нашій державній владі вистачить мудрості не переслідувати церкву і таким чином цю суспільно-політичну кризу не переставляти ще й на релігійне тло".

Тернополяни ж не вірять, що листи, погрози чи тиск змусить Україську греко-католицьку церкву знову піти у підпілля.

" – Не може такого бути щоб наша церква знову буде змушена піти у підпілля, це вже не той час і в світі вже не така ситуація, нас не поборять".

" – Мені здається, що наша влада перейшла вже всі периметри, вона дійшла вже до такої степені, що не пам'ятається, вони приземлилися зубами, ногами і не можуть відійти від тої влади, розікрали Україну, а тепер вже не мають чого вчепитися, вчепилися церкви, священиків. Релігія нічого не каже зле робити, вона веде до добра, вона не каже бийте, вбивайте людей, катуйте".

" – Церква має свої завдання, а політикою хай займаються інші,  бо політика справа брудна".

Із заявою виступила й Українська православна церква Київського Патріархату. У ній йдеться: "Повідомлення листом з боку держави про можливість застосування до УГКЦ у зв’язку з подіями на Майдані Незалежності судових санкцій аж до проведення ліквідаційної процедури, Київський Патріархат вважає невиправданим і помилковим тлумаченням Закону «Про свободу совісті». Окрім порушення основоположного права людини і громадянина на свободу совісті та віросповідання, такі санкції приведуть до ще більшого загострення громадського протистояння та завдадуть Україні, як державі, значної шкоди і в суспільних відносинах, і на міжнародній арені. Про підтримку греко-католицькій церкві говорив у програмі "Межа правди" Архиєпископ Тернопільський, Кремнецький і Бучацький УПЦ КП Владика Нестор.

Владика Нестор, Архиєпископ Тернопільський, Кремнецький і Бучацький УПЦ КП: "Ми підтримуємо повністю позицію греко-католицької церкви, ми молимось за те, щоб цей конфлікт вирішився і щоб справді таких дивних заяв більше не було, бо як можна заборонити людині бути християнином в тому чи іншому місці. Якщо людина є християнином, то вона не може не молитися".

Блаженніший Святослав Шевчук, глава Української греко-католицької церкви: "Наша церква особливо тепер поширює молитви за мир, єдність і злагоду у нашій державі, щоб ніякі голоси про поділи не перемогли, щоб мир і злагода могли бути тим благословенням, з яким ми увійдемо в новий 2014 рік".

Тим часом Президент України Віктор Янукович вважає за необхідне вдосконалити законодавство в релігійній сфері стосовно права віруючих молитися в тих місцях, де вони забажають. Про це йдеться на офіційному сайті Президента.