додому благоустрій Світовий банк може надати кредит “Тернопільводоканалу”

Світовий банк може надати кредит “Тернопільводоканалу”

387

Світовий банк може надати кредит комунальному підприємству "Тернопільводоканал". Мова йде про майже 37 мільйонів доларів. Усі документи, бізнес-план зі сторони водоканалу, готові. Тепер очікують на відповідь Світового банку.

Львів, Івано-Франківськ, Чернігів уже брали кредит у Світового банку. "Тернопільводоканал" кілька років готується до отримання грошей. За кредит від Міжнародного банку реконструкцій та розвитку планують модернізувати систему водопостачання і водовідведення. Зараз Тернопіль уже в списоку міст, які можуть отримати кредит в розмірі майже 300 мільйонів гривень.

– За ці кошти ми не плануємо повністю замінити всю систему, як побутує думка. Коли були перераховані найважливіші заходи, то сума перевищила півтора мільярда гривень.  Звичайно, що за тих 290 мільйонів, то плануємо в першу чергу вирішити найболючіші  питання: де є енергоефективні проекти, де є високий відсоток зношення, де є необхідність якнайшвидше провести роботи, – розповідає директор КП "Тернопільводоканал" Володимир Кузьма.

Модернізація дозволить підприємству економити, каже Володимир Кузьма. Економити на воді, електроенергії, а це безпосередньо вплине на якість і  вартість послуг. За підрахунками "Тернопільводоканалу" за останніх 10 років тариф для населення зріс у 5,5 разів. Якщо підприємству вдасться отримати кредит, то, за їхніми розрахунками,  за 20 років тариф, враховуючи інфляцію, зросте лише втричі. Гроші дають на 20 років, а повертатимуть їх з того, що зекономлять.

Кредит для підприємства вигідний, каже директор. Гроші дають на 20 років, а перші 5 – пільгові, коли тіло кредиту не повертається, а лише відсотки. Та й самі відсотки невеликі – 1% або 1,5%, розповідає Володимир Кузьма. Таких вигідних умов українські банки не надають. Чи отримає від Світового банку гроші "Тернопільводоканал" – стане відомо вже у найближчі місяці.