додому Новини Свій 95-ий ювілей відсвяткував колишній ректор Тернопільського національного медичного університету Іван Сміян

Свій 95-ий ювілей відсвяткував колишній ректор Тернопільського національного медичного університету Іван Сміян

530
Свій ювілей відсвяткував колишній ректор Тернопільського національного медичного університету Іван Сміян. Йому виповнилося – 95 років. Найбільше пишаться тим, що знайшов себе та присвятив життя – педіатрії. Аби привітати ювіляра, на урочисте засідання вченої ради завітали його медичні колеги, працівники навчального закладу, рідні та колишні учні.

Сутність людини визначається двома речами – вірою в Бога та любов`ю до своєї професії та праці – такий життєвий девіз Івана Сміяна. Колишній ректор Тернопільського національного медичного університету імені Івана Горбачевського відзначив своє 95-річчя. Іван Семенович віддав медицині 60 років свого життя. 17 років він очолював медичний університет у Тернополі. Під його керівництвом, згадують колеги, відбулося чимало змін.

Михайло Корда, ректор Тернопільського національного медичного університету імені І. Я. Горбачевського, каже: “Значно зріс, наприклад, науковий потенціал. На початку 80-х років у нас було 25 докторів наук, а в кінці 90-х – вже стало 80. За час ректорства Сміяна. Була утворена науково-дослідна лабораторія, був створений, відкритий, профілакторій для студентів в цей час”.

Найбільше в житті Іван Сміян пишається тим, що знайшов себе та присвятив педіатрії. Та навіть у такому поважному віці чоловік надалі продовжує нести свою почесну місію.
“Я просто відчуваю, що я живу, що життя моє приносить задоволення, що я практично те, що я хочу – втілюю в життя. І не тільки вчора, а й сьогодні. Мені це приємно, що я можу і сьогодні навіть в такому віці помаленько продовжувати трудитися”.

У професійному доробку Івана Сміяна – сотні наукових статей, монографій, підручників. Також він є автором близько тридцяти книжок, у яких зібрані спогади та філософські роздуми про життя.

Сьогодні продовжують справу Івана Сміяна його колишні учні, які називають колишнього ректора своїм професійним батьком, корифеєм педіатрії та людиною-епохою. Вони виділяють три секрети успіху свого викладача – це працездатність, наполегливість та вміння визначати пріоритети.

На урочисте засідання вченої ради завітали його колеги, рідні, друзі та учні, аби привітати ювіляра. Подяку за віддану та наполегливу роботу в медицині також висловив Віктор Ляшко, міністр охорони здоров’я України, який взяв участь в урочистому засіданні вченої ради університету.

Замість подарунків Іван Семенович висловив бажання, аби їх перетворили на ефективну допомогу військовим. Відтак, колектив університету подарував ювіляру FPV-дрони, які він зможе передати захисникам на фронт. А також грошовий сертифікат на суму майже 75 тисяч гривень для потреб ЗСУ.