додому Новини Свідоцтва про народження почали видавати у другому пологовому будинку

Свідоцтва про народження почали видавати у другому пологовому будинку

741

vlcsnap-2015-12-14-15h57m12s968Від сьогодні матерям, які народили дитину в другому пологовому будинку, не доведеться стояти у чергах, аби отримати свідоцтво про народження малюка.  В другому пологовому стартував новий сервіс, там  відкрили новий кабінет. Батькам потрібно лише здати свої паспорти і їх копії, а також свідоцтво про одруження і копію, того ж дня  вони отримують свідоцтво про народження дитини.

11 грудня у сім’ї Огороднік з’явилося маля. Народився справжній богатир вагою 4 кілограми 200 грамів, синочка назвали Дарій. Сьогодні ж щаслива матуся Ганна першою отримала свідоцтво про народження дитини одразу ж в пологовому будинку. Це, каже жінка, значно зручніше, аніж стояти у чергах.

– В переважній більшості бумагової роботи в післяпологовий період лягає на плечі батька, бо мама не в змозі все встигати, я вважаю, що таке нововведення, що виписують прямо в пологовому будинку, це дуже гарно, – розказує породілля Ганна Огороднік.

Відтепер, здавши паспорти та свідоцтво про одруження, батьки зможуть одержати свідоцтво про народження дитини вже за кілька годин після пологів. Такий новий сервіс вперше на Тернопільщині запровадили у пологовому будинку другої міської лікарні. В інших містах України такий проект діє від літа цього року.

– Ми відкриваємо фронт-офіс в сусідньому кабінеті, в якому буде знаходитися у визначені дні працівник нашої організації, яка буде приймати і одразу ж видавати документи, – говорить начальник головного територіального Управління юстиції у Тернопільській області Едуард Кольцов.

– Сьогодні завдяки сприянню і співпраці з управлінням юстиції в лікарні №2, вперше на Тернопільщині і взагалі, ми ввійшли в десятку міст в Україні, де відкривається кабінет і є така можливість видавати свідоцтва безпосередньо за місцем народження. Це спрощує і зменшує проблеми для батьків, матерів, вони мають можливість прямо тут отримати свідоцтво, – каже міський голова Тернополя Сергій Надал.


– Перш за все, необхідно паспорти батьків і свідоцтво про одруження. Вони вранці здають ці документи і потім можуть отримати свідоцтво або на другий, або в той же день, – додає головний лікар Тернопільської комунальної лікарні №2 Віктор Кміта.

Прийматимуть та видаватимуть документи в другому пологовому будинку чотири рази на тиждень: у вівторок, середу, четвер та п’ятницю з 11 до 13 години.