додому духовність Святий Амфілохій Почаївський і після своєї смерті продовжує зцілювати

Святий Амфілохій Почаївський і після своєї смерті продовжує зцілювати

2879

"Провінційні вісті" продовжують серію репортажів про святого Амфілохія Почаївського. За допомогою молитви та посту преподобний допомогав навіть тим людям, від яких відмовлялись медики. Вірять, що сила Амфілохія діє донині – на місці поховання продовжують відбуватись чуда зцілення.

Особливе визнання преподобному приносив дивовижний дар вправляти вивихи, лікувати переломи та знімати біль у суглобах без рентген-знімків. Лікував отець Йосиф безкоштовно. Серед тих, хто звертався до нього за допомогою, і Петро Іщук.

Петро Іщук, мешканець села Мала Іловиця Шумського району: "Я займався спортом, стрибав у висоту і виломив ключицю. Ось цю. Я не міг нічого робити, я прийшов до нього. Оглядів, полікував і сказав: "Ти, юначе, будеш довго тою рукою працювати". І от мені 65 років, і вона мене не болить, тому я віру, що він таку мав велику силу".

Згодом лікарі почали вимагати у церкви заборонити отцю Йосифу приймати хворих. Та незважаючи на це подвижник продовжував допомогати людям, наслідуючи Євангельські заповіді любові і милосердя. В цей час у старця відкривається ще один дар: його молитви виганяли нечистих духів.

Мартин Головатюк, внучатий племінник Амфілохія Почаївського: "В основному душевно хворі, і він на них якось впливав, були такі, що кричали, були зовсім помішані. Але він підпускав їх до себе, хрестив, наказував мовчати і все – ті мовчали. То були чудеса".

Після Другої світової війни потік людей до Святого став таким, що влада скасувала автобусне сполучення із Малою Іловицею, де жив Амфілохій. Але люди йшли пішки, вдень і вночі. Пані Ганна розповідає й про свого чоловіка: він юнаком мав глибокі рани на обличчі, медики у допомозі відмовили, за лікування взявся отець Йосиф і чоловік одужав. Рецепти ліків місцеві мешканці намагались з'ясувати впродовж довгих років. Люди кажуть: серед компонентів обов'язковою була джерельна вода.

Леся Маньковська, журналіст: "Очевидці розповідають, що саме з цього джерела святий Амфілохій набирав воду і нею зцілював людей, до джерела приходять люди і сьогодні. З надією на одужання набирають і п'ють воду".

Люди приїздять і до могили преподобного. Бо ще за життя отець Йосиф повторював: “Як помру, приходьте до мене на могилу, моліться. Я почую ваші молитви. Беріть із могили пісок: він буде цілющим. Мощі дістануть, а земля й далі лікуватиме”. Слова стали пророчими.

Протоієрей Андрій Лобунь, настоятель храму Вознесіння в селі Велика Іловиця Шумського району: "Слава Преподобного тут, в цій стороні, в околицях Почаївської Лаври, є присутня, і якраз люди, які чули про нього, вони і прижджають сюди, і шукають тут зцілення. І багато людей зціляються".

Мешканці переконані: благословенне і саме село Мала Іловиця. У ньому ніколи не було стихійних лих, тутешніх людей минають біди, якби не палило сонце чи не заливало дощем, але восени село завжди з урожаєм. Це люди також вважають чудом, що його творить святий Амфілохій.