додому Головні Свято Зачаття Богородиці: які прикмети у цей день?

Свято Зачаття Богородиці: які прикмети у цей день?

559

9 грудня в церковному календарі – зачаття праведною Анною Пресвятою. 

Життя святої Анни, матері Діви Марії, не згадується в Біблії, але в апокрифічних творах, таких як Протоєвангелія Якова. За цими джерелами, Анна була донькою священика Матана з роду Аарона і дружиною Йоакима з роду Давида. Вони жили в Назареті і були побожними і милосердними людьми, але не мали дітей, що вважалося ганьбою і карою Божою.

молилися Богу про дарування їм потомства і обіцяли присвятити Йому народжене дитя. Бог почув їхні молитви і послав до них ангела, який звістив, що вони матимуть дочку, яку назвуть Марією, і яка буде благословенною серед жінок.

Анна народила Марію і виховувала її до трьох років, а потім привела її до храму Господнього, де вона перебувала до повноліття.

Анна померла в Назареті і була похована в Гробниці Богородиці.

Анна шанується як одна з найбільш почитуваних святих у християнстві. Вона вважається покровителькою вагітних, матерів, бабусь, рудокопів і деяких країн і міст.

Народні прикмети і традиції на 9 грудня

Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день:

  • дивилися, який сьогодні день: безвітряний та тихий день — добре вродять садові фрукти;
  • якщо йде дощ — то навесні також дощитиме;
  • дерева вкриває іній — наступного року буде великий урожай;
  • ясна погода — до сильного морозу на Новий рік, а якщо хмарно — то до Нового року чекайте на відлигу.В давнину існувало повір’я “На Ганни сонце повертає на літо, а зима — на мороз”. В народі Ганну вважають заступницею жінок, тому до неї завжди звертаються за додатковим захистом. Особливо часто моляться святій вагітні, щоб дитина народилася здоровою.