додому духовність Священики: пора приступати до сповіді

Священики: пора приступати до сповіді

527

Розпочався третій тиждень Великого посту. Священики заохочують людей приступити до Святої Сповіді та Причастя. Часто люди зволікають зі сповіддю і роблять це в останній тиждень Великого Посту, коли у церквах черги та й священнослужителі вже втомлені. Сповідатися треба тоді, коли людина відчуває потребу, це має бути щиро та з покаянням.

У Таїнстві Сповіді відбувається безпосередня зустріч людини з Богом, де Господь – знавець людського серця, через священика прощає щиро розкаяні гріхи. Сповідь це не обов'язок перед Богом, а Божий дар для людини. Під час сповіді, за умови щирого покаяння, прощаються усі гріхи. Однак, кажуть священослужителі, для християнина мало покаятись, треба пообіцяти Господу і собі на майбутнє не грішити.
 
Отець Петро Пастух, сотрудник церкви Пресвятої Тройці та Покрови Пресвятої Богородиці в Зарваниці: "Треба покаянного настрою, усвідомлення, бачення тієї проблеми, яку робить гріх. Пережиття такої ситуації подібно як на морі, людина яка потопає, вона кричить: рятуйте, допоможіть, усвідомлює, що вона пропадає. Так само і християнинові в стані покаянному потрібно побачити той стан, що вона гине. І без Ісуса, без Його помочі неможливо зцілитися, неможливо звільнитися".
 
На Сповіді, головним є відчуття провини перед Богом, а Господь милостивий і вибачить навіть забуте або допоможе пригадати, якщо ви будете уважними до власного духовного життя. Чимало людей відтягують сповідь до останного тижня посту, стоячи у кількаметрових чергах. Священики кажуть, приходити до сповіді треба тоді, коли християнин відчуває у цьому потребу. А щоб гідно підготуватися до Великодня треба сповідатися на початку, в середині посту. 
 
Отець Петро Пастух, сотрудник церкви Пресвятої Тройці та Покрови Пресвятої Богородиці в Зарваниці: "Здебільшого чекають до останнього тижня ті люди, яких заставила мама піти посповідатися, або заставила жінка, під певною умовою. Це неправильний підхід. Тому так важливо вже з перших днів посту не чекати, а починати аналізувати свій стан. Сповідатися тоді, коли є розположення. В останній тиждень посту, як правило, сповіді дуже швидкі, дуже короткі, священик не може приділити людині стільки часу, тай і сам вже є втомлений".
 
Зрештою, кажуть священики, важливо не те, коли сповідатися: на початку Великого посту чи у Світлий понеділок. Головне, не просто "відбути сповідь", а пережити її як Тайну Примирення з Богом і ближніми.