додому Новини Священник Михайло Пиняга з села Грабовець відпочиває та набирається сил, доглядаючи за...

Священник Михайло Пиняга з села Грабовець відпочиває та набирається сил, доглядаючи за вівцями

486

Священник Михайло Пиняга з села Грабовець відпочиває та набирається сил поруч із тваринами, а саме – вівцями. На господарстві у нього мешкає більше десяти парнокопитних. Догляд за тваринами перетворився для священника на хобі. Напередодні нашої зйомки відбулося поповнення – одна з овець народила ягня, з яким ми вас познайомимо.

Вівцями священник вирішив просто заповнити велику територію на проборстві, аби вона не пустувала. На господарстві у нього мешкає понад десяток парнокопитних. Більшість свійських тварин у нього – камерунської породи. Розповідає, вони не потребують особливого догляду.

“В них шерсть наростає, вони самі линяють. Їх не треба стригти. Хіба тих білих раз в році стрижемо. Можна дати раз на день, чи раз на два дні, їсти, щоб вода головне була, і все. Я священник, постійно є якась праця, а вони не потребують. Мають де собі ходити і що їсти”, – розповів отець Михайло.

За потреби односельчани та фермери допомагають у догляді за вівцями. І дорослі, і маленькі полюбляють приходити та підгодовувати тварин. Крім того, своїм хобі отець Михайло надихнув інших.

“В селі вже десь напевно шість родин собі також придбали і  тримають ті породи. Допомога в тому є, що хіба сіно мені помагали на зиму заготовити. А все решта – я сам стараюся працювати, бо виріс в сім`ї, яка любила працю, любила землю і я також тут релаксую, відпочиваю і набираюся сили”, – поділився отець Михайло.

За словами Михайла, минулого року на світ з`являлися більше баранчиків, цьогоріч – перевага серед овечок. За день до нашої зйомки на господарстві відбулося поповнення – одна з овець народила ягня.

У планах чоловіка розширювати своє господарство та завести й інших тварин. Серед яких – в’єтнамські свині чи навіть косулі. Але наразі для цього у нього бракує часу, адже своїм покликанням Михайло Пиняга вважає служіння людям.