додому освіта Суттєвих змін у правилах вступу-2013 рік немає, кажуть у вишах

Суттєвих змін у правилах вступу-2013 рік немає, кажуть у вишах

264

Зовнішнє незалежне оцінювання в Україні – у розпалі. Сьогодні абітурієнти складали тест із математики і робитимуть це ще й завтра. А поки вступники випробовують свої знання, приймальні комісії вищих навчальних закладів активно готуються до прийому документів. Суттєвих змін у правилах вступу на 2013 рік немає, розповідають у вишах. А триватиме цьогоріч прийом документів місяць: із 1 до 31 липня.

Абітурієнти можуть подати документи до п'яти вищих навчальних закладів на три спеціальності в кожному з них. Але – увага! Цьогоріч, окрім традиційного переліку документів: атестат, сертифікати ЗНО, медична довідка та шість фотокарток – принести потрібно також копію паспорта. Завіряти її не треба, це зроблять у приймальній комісії при пред'явленні оригінала паспорта. Прохідний бал у вишах – 124 бали, для профільного предмета – 140. Вступати у виш можна на основі сертифікатів за різні роки. Правилами прийому передбачено також категорії абітурієнтів, які можуть вступати без ЗНО, а складати вступні іспити.

Роман Лещук, відповідальний секретар приймальної комісії ТНТУ ім.І.Пулюя: "Це, в першу чергу, діти-інваліди. Для них допускається навіть комбінація. Вони можуть принести один-два сертифікати, а предмет, якого немає, здавати на вступних іспитах в університеті. Другі – це вступники, які мають повну загальну середню освіту, отриману до 2007 року. Третє – це особи, які звільнені з лав Збройних сил України у рік вступу. А також українці, які здобули середню освіту за кордоном і контрактники Збройних сил при вступі на заочну форму навчання".

Заяви на вступ у виш можна подавати як персонально, так і через інтернет. Запрацює електронна система з 1 липня. А закінчиться електронна реєстрація на один день швидше, як звичайна, – 30 липня. У приймальній комісії розповідають: охочих подати заяву через інтернет щороку більшає. А також нагадують: із першого серпня цим абітурієнтам все ж доведеться принести в обраний для навчання виш оригінали документів. Скористатися електронною системою не зможуть абітурієнти, які мають пільги при вступі. Їм документи потрібно принести особисто. При електронній реєстрації абітурієнтів закликають бути дуже уважними.

Роман Лещук, відповідальний секретар приймальної комісії ТНТУ ім.І.Пулюя: "Тим, хто подає заяви в електронному вигляді, раджу добре думати, тому що ви маєте 15 справ. А весь перелік університетів фактично є перед вами. І у нас навіть минулого року були такі випадки, що місцевий студент хотів подати до нас в університет, а використав спроби у Харків, Сімферополь і просто втратив можливість вступити у наш університет".

Рейтингові списки абітурієнтів оприлюднюватимуть із 1 серпня в три етапи. Перший рейтинговий список із зазначенням абітурієнтів, рекомендованих для зарахуваня до вишу на бюджетну форму навчання, оприлюднять 1 серпня. Після цього дають 4 дні, щоб подати оригінали документів. Другий рейтинговий список з усіх спеціальностей в усіх вишах України з'явиться 5 серпня, втретє оприлюднять рейтинги – 8 серпня.