додому здоров'я Сушина, горіхи та мед захистять тернополян від осінньої застуди

Сушина, горіхи та мед захистять тернополян від осінньої застуди

573

Застуда на порозі, проте і оборону українці тримати вміють. І не завжди вона залежить від кількості аптек та придбаних ліків. Усе необхідне для зміцнення імунітету дає нам природа. Тому на ринках більшає осінніх фруктів, сушені, горіхів і меду.

Ростислава Сікору можна вважати справжнім багатієм. Кожен з цих мішечків та ємкостей – ціла комора поживних речовин. Лише в одному пилку міститься 24 вітаміни, необхідних для організму людини, і ще більше мікроелементів.

Ростислав Сікора, пасічник: "От є перга, а це вже пилок, перероблений бджолами. А перга ще ефективніша, в 2-3 рази…
Маточним молочком бджоли годують маток, а личиночним – трутнів. Тому ці два продукти дуже ефективні для людей".

Головний захист нашого організму – імунітет. Його зміцнює будь-який продукт бджільництва. Вірусні захворювання і навіть туберкульоз добре лікує воскова міль, каже пан Ростислав. І навіть підказує, як зробити так, аби мед засвоювався швидше.

Ростислав Сікора, пасічник: "Найкраще проти застуд приймати ложечку меду зранку, стакан води, розмішати, а випити її ввечері. Хай вона цілий день постоїть. А ввечері знов розколотити і не пити, а випити зранку, щоб вона постояла цілу ніч".

Якісний і недорогий мед з Тернопільщини славиться у світі, кажуть пасічники. Ціни залишаються незмінними. Літр – 50 гривень. В інших областях, порівнюють, він коштує 60-70 гривень. Не менш доступні і корисні для тернополян свіжі та сушені фрукти. Рясно вродили цьогоріч і горіхи. Чищені продають 30 гривень за літр.