додому Головні Судове засідання щодо “Пантеону Героїв” відбулося у Тернопільському міськрайонному суді

Судове засідання щодо “Пантеону Героїв” відбулося у Тернопільському міськрайонному суді

915

Справа щодо “Пантеону Героїв” продовжується. Сьогодні в Тернопільському міськрайонному суді відбулося чергове засідання у справі сім’ї Стадників. Цього разу родина вимагає визнати поховання їхнього сина незаконним, ідеться про недотримання норм відстаней між могилами захисників. На засіданні також були присутні і сім’ї інших загиблих військових. 

У Тернопільському міськрайонному суді відбулося чергове засідання у справі сім’ї Стадників. Нагадаємо, що зараз триває облаштування військового кладовища «Пантеон Героїв Тернополя», облаштування якого підтримали у місті більшість родин загиблих Героїв, проте одна сім’я відкрито виступає проти цього, а саме сім’я Стадників, які планували встановити індивідуальний пам’ятник своєму синові. Батько загиблого воїна, Олег Стадник вимагає визнати незаконним похованням його сина.

  • Наприклад від мого сина Радниченко 40см похований, а зліва 30см, фактично 1.35м вийшла вся могила і відповідно раз немає жодного проміжку між могилами і ритуальна служба почала викручуватися і будувати всім разом, як братську могилу, – каже батько загиблого захисника Віталія Стадника.

Окрім цього батько вважає, що має право встановлювати на могилі Віталія Стадника надмогильну споруду індивідуального зразка, який суттєво відрізняється від могил, які передбачені проєктом “Пантеону Героїв”. Родина почала власні роботи зі встановлення пам’ятника загиблому синові, згодом працівники спеціалізованого комунального підприємства «Ритуальна служба» демонтували ці плити та бетонну конструкцію. Батько захисника вважає такі дії незаконними.

На суді були присутні і родичі інших загиблих героїв. Вони виступають за створення Пантеону з однаковими надмогильними пам’ятниками.

  • Усі одностайно підтримали проект і всі згідні, щоб правильно вшановувати пам’ять наших героїв. Стадники захотіли на своєму сину поставити, вони виляли його з бронзи в повний ріст із автоматом, і вони хочуть поставити його між козацькі хрести, ми родичі, звернулися в адміністрацію до поліції, щоб не дозволили такого самочинства, – розповідає матір загиблого захисника Тараса Щирби.

На засіданні також виступила Дарця Веретюк – співрозробниця проєкту “Пантеон Героїв”. Вона розповідає, що спершу разом із колегами довго вивчали специфіку військових кладовищ та те, як мають виглядати надгробки. На зборах із сім’ями щодо встановлення пам’ятників, розповідає Дарця, декілька сімей просто утрималися від голосування, зокрема і сім’я Стадників.

  • Мною був досліджений по всьому світу, різних воїн як організовані ці простори, як цивілізоване суспільство. Були визначені конкретні ознаки це завжди мінімалізм завжди строгість форм завжди світла форми. Було досліджено, які є військові цвинтарі на Україні і ось власне козацькі цвинтарі, – каже Дарця Веретюк – співрозробниця проєкту “Пантеон Героїв”.

Наразі відомо, що наступне засідання має відбутися 15 серпня.