додому надзвичайне Судний день над тернопільськими євромайданівцями (оновлено)

Судний день над тернопільськими євромайданівцями (оновлено)

433

Сьогодні розпочали слухати справи Марії Баб'юк, Марії Чашки та Володимира Стаюри, яких підозрюють у скоєнні злочину – блокуванні Тернопільської облдержадміністрації. Судове засідання розпочалося о 10 ранку в Тернопільському міськрайонному суді.

Активістам Тернопільського "Євромайдану"  загрожує міра запобіжного заходу у вигляді цілодобового домашнього арешту. Правозахисник Марії Баб'юк, справу якої розглядали першою, запропонував змінити міру запобіжного заходу на особисте зобов'язання пані Марії або як альтернативу віддати підозрювану на поруки міських, обласних та народних депутатів.

Під стіни Тернопільського міськрайонного суду ще до початку судового засідання прийшли тернополяни. Люди переконують їх зібрання законне, бо проводять зустріч з народним депутатом України Олегом Сиротюком. Крім того,  своїм рішенням Адмінсуд Тернопільської області заборонив пікетувати міліцію, прокуратуру, СБУ та облдержадміністрацію. В переліку заборонених місць для проведення акцій протесту адреси Тернопільського міськрайонного суду немає, каже один з співорганізаторів Тернопільського "Євромайдану" Віктор Мартинюк.

Віктор Мартинюк, співорганізатор Тернопільського "Євромайдану": "Ми передбачаємо, що завтра з'явиться нове рішення, де розшириться перелік адрес і можливо буде заборона. Проте ми від вчорашнього дня проводимо вже іншу форму збору громадян – зустріч здепутатами. В нас немає таких закликів, як б суперечили  нормам чинного законодавства, в нас немає закликів на порушення конституційного ладу, в нас немає закликів на захоплення влади. В нас єдиний заклик ми мирно зустрічаємося з громадянами, ми мирно хочемо слухати владу і хочемо щоб влада чула нас".

Справу Марії Баб'юк почали слухати о 10 ранку. Її підозрюють в правопорушенні передбаченому 341 статтею Кримінального Кодексу України  – захопленні будівлі, що забезпечує діяльність органів державної влади. Марія Баб'юк в залі суду не заперечувала, що перебувала 3 грудня біля Тернопільської облдержадміністрації. Жінка каже: мирно висловлювала свою позицію, щодо розгону "Євромайдану" в ніч на тридцяте листопада. Також разом з освітянами просила справедливого розподілу дотацій та вчасної виплати заробітної плати за грудень. Проте адмінбудівлю не захоплювала.

Марія Баб'юк, підозрювана: "Ми їх закликали станьте разом з нами, висловіть свою позицію, зверталися до Хоптяна, до інших членів облдержадміністрації. Але те, що ми стояли облогом і їх прям не пропускали, та все було відкрито – двері, нічого не було заблоковано, нічого такого не було. Пройшли одні, могли й пройти інші. Однак, наша позиція стійка  – винних покарати, де наш Міністр Захарченко, чому він ще до цих пір керує, чому наш Премєр Міністр Азаров ще досі сам не подав у відставку? Жодної кардинальної зміни немає, жодного притягнутого до відповідальності тих хто бив, знущався над нашими дітьми і журналістами немає, а знайшли винних – Баб'юк, Чашку, -дві жінки суспільно небезпечних і Стаюру".

Під час засідання суддя попросив покинути залу суду громадського активіста Олександра Башту.   

Олександр Башта: "Я попросив лише, щоб прокурор говорив голосніше, я не чую.
Суддя: "Я вас всіх попросив про те, що судове засідання здійснюється у відкритій формі. У випадку подальших викриків, вигуків, я перейду до закритої  форми проведення судового засідання".

Через зауваження судді засідання покинули й депутат Тернопільської міської ради Богдан Попадин та народний депутат України Михайло Головко. Під час судового засідання слухали свідків, зокрема одна із працівницьТернопільської обласної ради повідомила: 3 грудня без перешкод потрапила на роботу. Правозахисник Марії Баб'юк просив в судді замінити міру запобіжного заходу – цілодобовий домашній арешт на особисті зобов'язання пані Марії або ж відпустити її на поруки міських, обласних та народних депутатів. Працівники ж прокуратури стояли на своєму: застосувати до Марії Баб'юк цілодобовий домашній арешт. Агументували це можливістю впливу підозрюваної на свідків та її активною участю в акціях протесту. Далі суддя оголосив перерву.

О 15 годині суддя оголосив вирок у справі Марії Бабюк. Застосування запобіжного заходу у вигляді особистих зобов'язань. Почали розгляд справи Володимира Стаюри.