Головна Головні Створення ОТГ та продаж ресторану “Україна” розглянули депутати на сесії міськради Тернополя

Створення ОТГ та продаж ресторану “Україна” розглянули депутати на сесії міськради Тернополя

952

Місто вчергове підтвердило своє бажання створити об’єднану територіальну громаду з центром у Тернополі. Таке рішення вимагав Уряд, тож депутати зібрались на позачергову сесію, аби проголосувати. Також на зібранні погодили дозвіл про продаж комунального об’єкту, а саме ресторану “Україна”, за який планують вторгувати не менше, аніж 30 мільйонів гривень.

Чергова сесія міськради запланована на 22 листопада. Проте депутати були змушені зібратись позачергово, аби на вимогу Уряду вкотре підтвердити своє бажання створити об’єднану територіальну громаду та об’єднати навколо Тернополя вісім сіл. Далі документи передадуть до Міністерства фінансів та інших зацікавлених Міністерств. А міська рада вже готує проект бюджету на 2019 рік з урахуванням доходів і видатків громади.

– Розраховуємо, що це дасть можливість нам залучити більше коштів до бюджету об’єднаної громади. Відверто скажу, що в нас з’являться витрати, яких раніше місто не мало. Тому що ми змушені будемо компенсувати витрати, які, зокрема в галузі освіти, культури, спорту, медицини в тому числі по селах, які приєдналися. Ми вже плануємо певні інфраструктурні проекти по цих селах, які до нас приєдналися. Але це ммає бути прикладом для інших населених територій, що приєднання до міста дасть лише позитив, для того, щоб ми могли в майбутньому залучати і інші населені пункти довколо міста до нашої об’єднаної територіальної громади, – говорить Сергій Надал.

Крім того, створення громади з центром у Тернополі дасть доступ до грошей міжнародних донорів, а також додаткових бюджетних програм, які передбачені для фінансування ОТГ. Також депутати прийняли рішення дозволити продаж об’єкта комунальної власності, а саме ресторану “Україна”. На попередніх сесіях міськради виникали питання стосовно подробиць угоди, адже побутувала інформація, начебто продаж йде за зниженою ціною, або ціною, яка нижче ринкової. Незалежна експретиза визначила вартість об’єкту, яка лягла в основу рішення.

– В суспільстві, в громаді нашій дуже багато застережень щодо продажу даного об’єкту. Є хвилювання, що потім від цієї суми будуть відмінусовані покращення, які були здійснені орендарем. То, СВ, як міський голова, чи можете якось запевнити, гарантувати, що кінцево до бюджету надійде сума не менше 30 мільйонів, – розповідає депутат Тернопільської міської ради Андрій Шкула.

Депутати проголосували за те, щоб дозволити підготовку продажу ресторану “Україна”, але за ціною не меншою, ніж визначена незалежними експертами, тобто не менше 30 мільйонів гривень. Частину цих грошей місто спрямує на те, аби закрити недофінансовані частини бюджету, а також покласти початок створенню комунальної мережі транспорту.

– “Тернопільавтотранс” провів тендерну процедуру і є можливість почати закупівлю 20 автобусів. Ми говоримо про продовження роботи зі створення комунальної транспортної компанії. І якби ці кошти надійшли, вони би були спрямовані в тому числі на придбання цих автобусів, щоб вже в 2018 чи на початку 2019 року їх закупити і поставити на транспортну мережу, – каже міський голова Тернополя Сергій Надал.

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here