додому Головні Студенти з Бразилії, ймовірно, навчатимуться у Тернополі, – Освальдо Біато Жуніор

Студенти з Бразилії, ймовірно, навчатимуться у Тернополі, – Освальдо Біато Жуніор

903

Вже у найближчі кілька років бразилійські студенти навчатимуться в Україні та, ймовірно, на Тернопільщині. Співпрацю в галузі освіти із керівництвом міста та області обговорив сьогодні Надзвичайний та Повноважний Посол Федеративної Республіки Бразилія в Україні Освальдо Біато Жуніор. На зустрічах йшлось також про створення спільних бразильсько-українських підприємств та налагодження спілкування між тернополянами та українською діаспорою Бразилії. Адже саме із Тернопільщини наприкінці 19 століття на територію південноамериканської країни переїхали перші емігранти.

Західну Україну Федеративна Республіка Бразилія розглядає як найкращий та найбільш готовий до співпраці український регіон. То ж із нею, зокрема, із Тернопільщиною, планують налагодити більш тісні зв’язки. Йдеться, зокрема, про сферу освіти. У Бразилії діє програма під назвою “Наука без кордонів”. Її започаткували, адже там бракує спеціалістів із точних наук. Тож місцеві університети відправляють своїх студентів на навчання у інші країни. Вже у найближчі роки у переліку таких вишів можуть опинитись українські, а у їх числі – і тернопільські.

– Коли програма була започаткована рік-два тому, застосовувався традиційний підхід. Коли направляли студентів на навчання, то, як правило, в Сполучені Штати, Канаду, Великобританію, Німеччину. Але навчання в цих країнах є досить дорогим. Тому, коли я повернуся, я буду однозначно піднімати питання про те, щоби включати Україну в перелік тих країн, куди будуть направляти бразильських студентів на навчання, бо його вартість тут набагато нижча, а якість навчання дуже хороша. Україна має давню традицію випуску спеціалістів саме з точних наук. Тому ми можемо спокійно в Україні навчати двох-трьох студентів за тією самою вартістю, що ми навчали одного студента в США чи Канаді, – говорить Надзвичайний та Повноважний Посол ФР Бразилія в Україні Освальдо Біато Жуніор.

Говорили і про торгівлю, обсяг якої між Україною та Бразилією за кілька минулих років значно знизився. Якщо раніше ми експортували м’ясну продукцію та імпортували добрива, то через знецінення гривні заокеанське м’ясо для українців стало не по кишені. Проте бразилійський уряд бачить потенціал України в сфері імпорту. А ще – планує створювати із нашою країною спільні підприємства, зокрема, у сфері сільського господарства. Для Бразилії, запевняє Освальдо Біато Жуніор, така співпраця стане дуже вигідною, адже відкриє поки що для них недоступний європейський ринок. Приваблюють бразильських підприємців і низькі податки та оплата праці і малі витрати на виробництво.

– В нас досить добрий потенціал в питаннях переробки спирту. Нам би хотілося, щоб практика і досвід, який має сьогодні ФР Бразилія в питаннях виробництва біоетанолу. Вона мала своє продовження у вигляді інвестицій на території Тернопільської області. Більше як 10 спиртзаводів на території області функціонує. І можуть давати добрий результат для бізнесу Бразилії та України, – каже голова Тернопільської ОДА Степан Барна.

Керівництво області запросило бразилійських бізнесменів відвідати інвестиційний бізнес-форум, який відбудеться на Тернопільщині. А також запропонувало провести у нас дні Бразилії. Освальдо Бето Жуніор зустрівся і з керівництвом Тернополя. Надзвичайного та Повноважного Посла запросили почати співпрацю, перш за все, у сфері культури та освіти.

– Навчається тут дуже багато дітей з різних країн світу. Ми спілкуємося з представниками тих країн, чиї діти навчалися в Тернополі, і вони дуже задоволені рівнем навчання. Тому що тут прекрасна наукова база, прекрасна технічна база. Звичайно, ціна тут набагато нижча від європейських чи навіть Києва чи інших міст, де є також серйозні поважні ВУЗИ. Тому це може стати добрим майданчиком для початку спілкування, – зазначив міський голова Тернополя Сергій Надал.