додому суспільство Студентів за пропуски не сварять, відпрацювань ніхто не відміняв

Студентів за пропуски не сварять, відпрацювань ніхто не відміняв

630

"Разом до кінця" – з таким гаслом вже другий тиждень поспіль на мітинг виходять студенти. До них приєдналися училища, а з початку цього тижня через загальноміський страйк на канікули пішли і школярі від 5 до 11 класів. Хоч студентів за "енки" не сварять, відпрацювань ніхто не відміняв. Тож, як тільки страйк завершиться, і учні, і студенти надолужуватимуть пропущене.

Тернопільській виші підтримали вимоги оголошеної загальноукраїнської мирної акції протесту. Чи не у кожному виші відбулося розширене засідання чи конференція, де висловили підтримку громадянської позиції  молоді.
 
Роман, студент ТНТУ ім. І.Пулюя: "Це є наше право. Ректор повністю "за": виходить, дивиться, відправляє колони від нашого університету кожного дня".

Марічка, студентка ТНЕУ: "Сприяє тому, щоби студенти ходили на майдан. А щодо сесії, то є певна демократія. Сесію треба задавати у терміни, які були визначені, і відповідно є можливість здати сесію і у тих студентів, які не відвідують майдан, а прийти просто. Є викладачі на кафедрі".

На початку цього тижня директори зібрали ради шкіл, на яких вирішили оголосити про додаткові канікули, з 3 до 6 грудня. Відпочивають зараз тільки учні 5-11 класів. Школярі кажуть, хотіли бути разом з усіма на майдані і раді, що не доводиться прогулювати уроки. Але вже здогадуються, які їх чекають відпрацювання.

Мар'яна, учениця школи №20 Тернополя: "Казали, коли будуть інші зимові канікули будемо вчитися, або будемо відпрацьовувати сьомими уроками чи нульовими".

Іра, учениця школи №11 Тернополя: "До 8 грудня у нас будуть канікули, потім у понеділок підемо в школу, а тоді будемо відпрацьовувати на зимових канікулах. Краще зараз страйкувати, а потім вчитися".

Настя, учениця школи №19 Тернополя: "Звісно, що доведеться. Дев'ятий клас, екзамени, мушу якось відробляти. Спочатку відстрайкуємо, а потім будемо вчитися".

Студенти нам розповіли, відпрацювань не бояться. Вони кажуть, те, що відбувається зараз у країні, значно важливіше, ніж кілька пропущених пар. Але запускати "науку" не будуть. Як тільки страйк закінчиться, за сесію візьмуться з усіх сил.

Роман, студент ТНТУ ім. І.Пулюя: "Відпрацюємо. Але якщо не ми студенти встанемо, то хто тоді буде тут на майдані стояти, хто тоді підтримає Україну. Якщо зараз готовий ночами тут сидіти і мерзнути за Україну, то відробити потім кілька лабораторних, то це вже не буде так важко".

Марічка, студентка ТНЕУ: "Частину сесії ми вже здали, а підтримувати ЄС – ми тільки "за".