додому Головні Стокілограмові бомби часів Другої світової війни знешкодили тернопільські піротехніки

Стокілограмові бомби часів Другої світової війни знешкодили тернопільські піротехніки

461

vlcsnap-2015-04-27-15h24m27s8318 стокілограмових бомб часів Другої світової війни знешкодили тернопільські піротехніки. Загалом поблизу селища Великі Бірки Тернопільського району рятувальники знайшли 23 вибухонебезпечних предмети. Досі, кажуть, такої кількості потужних боєприпасів в одному місці на Тернопільщині не знаходили. Подію класифікували як надзвичайну ситуацію техногенного характеру об’єктового рівня.

Предмет, зовні схожий на застарілий боєприпас, на початку тижня у ґрунті поблизу стихійного сміттєзвалища неподалік селища Великі Бірки Тернопільського району знайшов місцевий мешканець. На цій території чоловік збирав металобрухт. Про підозрілу знахідку він повідомив рятувальників. Фахівці-піротехніки Управління державної служби з надзвичайних ситуацій у Тернопільській області обстежували місцевість кілька днів. Знайдений предмет виявився фугасною авіаційною бомбою часів Другої світової війни. І не єдиним на цій території.

– Піротехнічна група управління працювала протягом 4 діб. Під час цих робіт знайдено 23 вибухонебезпечних предмети, з них 18 авіаційних бомб вагою 100 кг, – розповів заступник начальника Управління ДСНС України у Тернопільській області Юрій Берестецький.

Досі, кажуть рятувальники, такої кількості потужних боєприпасів в одному місці на Тернопільщині не знаходили. Подію класифікували як надзвичайну ситуацію техногенного характеру об’єктового рівня. Небезпечну знахідку спецтехнікою вивезли у безпечне місце і контрольовано підірвали.
Всього з початку 2015 року на Тернопільщині зареєстровано 30 випадків виявлення вибухонебезпечних предметів. Фахівці управління Держслужби знешкодили більше чотирьох сотень боєприпасів часів минулих воєн.