Головна Головні Стокілограмові бомби часів Другої світової війни знешкодили тернопільські піротехніки

Стокілограмові бомби часів Другої світової війни знешкодили тернопільські піротехніки

375

vlcsnap-2015-04-27-15h24m27s8318 стокілограмових бомб часів Другої світової війни знешкодили тернопільські піротехніки. Загалом поблизу селища Великі Бірки Тернопільського району рятувальники знайшли 23 вибухонебезпечних предмети. Досі, кажуть, такої кількості потужних боєприпасів в одному місці на Тернопільщині не знаходили. Подію класифікували як надзвичайну ситуацію техногенного характеру об’єктового рівня.

Предмет, зовні схожий на застарілий боєприпас, на початку тижня у ґрунті поблизу стихійного сміттєзвалища неподалік селища Великі Бірки Тернопільського району знайшов місцевий мешканець. На цій території чоловік збирав металобрухт. Про підозрілу знахідку він повідомив рятувальників. Фахівці-піротехніки Управління державної служби з надзвичайних ситуацій у Тернопільській області обстежували місцевість кілька днів. Знайдений предмет виявився фугасною авіаційною бомбою часів Другої світової війни. І не єдиним на цій території.

– Піротехнічна група управління працювала протягом 4 діб. Під час цих робіт знайдено 23 вибухонебезпечних предмети, з них 18 авіаційних бомб вагою 100 кг, – розповів заступник начальника Управління ДСНС України у Тернопільській області Юрій Берестецький.

Досі, кажуть рятувальники, такої кількості потужних боєприпасів в одному місці на Тернопільщині не знаходили. Подію класифікували як надзвичайну ситуацію техногенного характеру об’єктового рівня. Небезпечну знахідку спецтехнікою вивезли у безпечне місце і контрольовано підірвали.
Всього з початку 2015 року на Тернопільщині зареєстровано 30 випадків виявлення вибухонебезпечних предметів. Фахівці управління Держслужби знешкодили більше чотирьох сотень боєприпасів часів минулих воєн.

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here