Головна Новини Ставка податку на нерухомість для тернополян у цьому році становитиме 1%

Ставка податку на нерухомість для тернополян у цьому році становитиме 1%

1186

opodatkuvannjaСтавка податку на нерухомість для тернополян у цьому році становитиме 1%. Відповідне рішення було прийняте на останній сесії Тернопільської міської ради, проте граничну межу ставки на нерухоме майно у цьому році підняли з 2% від мінімальної заробітньої плати до 3%. Окрім цього нагадаємо, що податок на нерухомість за 2015 рік тернополяни сплачуватимуть у 2016 році, а відповідно за 2016 у 2017.

Платниками податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, є фізичні та юридичні особи. З 2016 року для тернополян гранична ставка податку на нерухомість збільшується та встановлюється місцевими органами самоврядування у розмірі, який не перевищує 3% від мінімальної заробітної плати. Станом на січень 2016 року мінімальна заробітна плата становить 1378 гривень, відповідно 3% від неї – це 41 грн. 34 коп. Пільги з податку на нерухомість, що надаються громадянам не змінилися.

– Що стосується громадян – громадяни мають пільги відносно сплати податку. Тобто для громадян оподатковувана площа зменшується, якщо вони мають у власності виключно квартири, то така площа зменшується на 60 метрів квадратних, якщо вони мають у власності виключно будинки така площа зменшується на 120 м.кв. і якщо громадяни мають у власності різні об’єкти нерухомості, тобто одночасно у власності і квартира, і будинок, значить така пільгова площа становить 180 м.кв, – розповідає заступник начальника управління доходів і зборів з фізичних осіб головного управління ДФС у Тернопільській області Андрій Руцький.

Також змінами внесеними до Податкового кодексу України скасували право сільських, селищних та міських рад збільшувати граничну межу ставки на житлову нерухомість, на яку зменшується база оподаткування. Окрім цього у головному Управлінні ДФС у Тернопільській області розповіли, як здійснюватиметься оподаткування нерухомого майна, площа якого перевищує 300 та 500 метрів квадратних.

– Якщо ж у громадянина чи юридичної особи є у власності житлова нерухомість, і площа такої нерухомості для квартири перевищує 300 м.кв., а для будинку перевищує 500 м.кв. то додатково до тих ставок, які визначені органами місцевого самоврядування потрібно буде ще таким власникам сплачувати 25 тисяч гривень за кожен такий об’єкт нерухомості, – говорить Андрій Руцький.

У 2016 році українці сплачуватимуть податок за 2015 рік, а сплата податку за 2016 рік відбуватиметься у 2017 році.

– Якщо юридичні особи самостійно розраховують податок на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки, і подають до відповідного контролюючого органу за місцем розташування об’єкта нерухомості і відповідну декларацію терміном до 20 лютого, то громадянам податок на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки розраховується відповідними територіальними органами державної фіскальної служби, – каже Андрій Руцький.

 

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here