додому культура Стартував ІІІ Міжнародний мовно-літературний конкурс учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка

Стартував ІІІ Міжнародний мовно-літературний конкурс учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка

540

Сьогодні в Україні стартував ІІІ Міжнародний мовно-літературний конкурс учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка. Конкурс проходитиме в 3-4 етапи для різних учасників. Участь у ньому можуть взяти учні 5-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів, ліцеїсти військових ліцеїв, учні професійно-технічних навчальних  закладів, студенти і курсанти вищих навчальних закладів I-IV рівня акредитації.

Цього року, на відміну від двох попередніх, роботи можуть виконуватися українською мовою як державною, а також регіональними мовами або мовами меншин, представленими в Україні. Такі зміни з'явились  після прийняття Закону  "Про засади державної мовної політики". Організатори кажуть: учні охоче беруть участь у мовних конкурсах і демонструють добрі знання.
 
10-класники 24-ї школи Тернополя Петро Тичинський та Ірина Чайка – активні учасники урочистого відкриття мовно-літературного конкурсу. Вони ж не вперше беруть участь у мовних конкурсах і олімпіадах. Кажуть, у процесі підготовки до філологічних змагань дізнаються багато цікавого.
 
Петро Тичинський, десятикласник Тернопільської ЗОШ №24: "Я люблю читати книжки, дивлюсь багато науково-популярних фільмів, які допомагають розвинути мову. Я, якщо дивлюсь фільми, то виключно на українській мові".
 
Ірина Чайка, учениця: "Для того, щоб підготуватись до такого конкурсу, потрібно прочитати багато літератури і не тільки про правила і всяке таке, а також про цікаві факти. Про правильне написання, про історвію, як виникло те чи інше слово, фразеологізми. Як у давнину вживали слова і як зараз вживають. А з літератури дізналась про багатьох поетів, письменників, які не входять до шкільної програми".
 
Методист Тернопільського комунального методичного центру Раїса Орищин каже: сьогодні розпочинається період філологічних конкурсів і олімпіад, триватиме він майже до середини січня. Мовно-літературний конкурс імені Шевченка – один із них.
 
Раїса Орищин, методист Тернопільського комунального методичного центру: "В школі є учні, які хочуть брати в ньому участь. Він є досить складним. Якщо на конкурсі Яцика є завдання тільки з мови, то тут і з літератури і досить такі нестандартні підходи до завдань, але ми маємо результати, ми маємо переможців на обласному етапі змагань. І дуже приємно, що наша учениця Української гімназії Махтура Ірина перемогла у Всеукраїнському етапі конкурсу".
 
Переможці конкурсу отримують відзнаки, заключного етапу (випускники шкіл) – пільги при вступі до вишів. Місцевою владою передбачені премії для вчителів, учні яких перемогли. Підбиття підсумків конкурсу відувається на Шевченковій могилі у Каневі.
 
TV-4