додому Новини Стартувала реєстрація на зовнішнє незалежне оцінювання

Стартувала реєстрація на зовнішнє незалежне оцінювання

818

Сьогодні стартувала реєстрація на зовнішнє незалежне оцінювання, яка триватиме до середини березня. Фахівці нагадують про те, аби абітурієнти до заповнення документів віднеслись із ретельністю, адже кожна помилка впливатиме на успішність реєстрації.

– Одночасно із складанням державної підсумкової атестації, в нас ідуть вступні іспити в вищі навчальні заклади. Тому треба, в першу чергу, ознайомитись з переліком предметів, які виносяться на тестування, і які будуть виноситись як вступні іспити у ВНЗ. І треба розуміти тут, що на державну підсумкову атестацію винесено 2 обов’язкові предмети – це українська мова і другий предмет за вибором – або історія України, або математика для випускників системи загальної середньої освіти, – розповідає заступник директора ТОКІППО з питань ЗНО та моніторингу якості освіти Юрій Шайнюк.

Зареєструватись можна на сайті Українського центру оцінювання якості освіти. Для цього потрібно відкрити програму реєстрації, ознайомитись з нормативними документами, зокрема, з порядком організації проведення ЗНО та його особливостями.

Далі – покроково заповнити поля, вказані у схемі реєстрації. Коли учасник зареєструвався, йому потрібно роздрукувати реєстраційну картку, заповнити її і вклеїти 2 фотокартки розміром 3*4 сантиметри. До неї – додати копію документа, що посвідчує особу. Для учнів, випускників шкіл, училищ і вищих навчальних закладів – це ІD-картка.

Документи певна відповідальна особа у кожному навчальному закладі рекомендованим листом відправляє до регіонального центру оцінювання якості освіти для подальшої обробки. Якщо реєстрація здійснена успішно, то на адресу навчального закладу надійдуть сертифікати для кожного зареєстрованого учасника. Їх обов’язково треба перевірити – чи немає помилок – а тоді чекати початку ЗНО, яке стартує 22 травня.

– Під час реєстрації необхідно дуже уважно вносити правильно всі поля, тому що якщо будуть розбіжності між документами, надісланими до регіонального центру і заповненими, скажемо, дата народження чи прізвище, чи в імені якщо є помилка, то може бути відмова у реєстрації, – каже Юрій Шайнюк.

Для тих, хто не має можливості доступу до інтернету, в області створили єдиний пункт реєстрації на базі Тернопільського національного технічного університету. З 9 до 17 години там є працівники, які допоможуть зареєструватись, сформувати реєстраційну картку і надати інформацію про особливості ЗНО у 2018 році. Реєстрація на тестування триватиме до 19 березня.