Головна духовність Старовинні ікони, молитовники і релігійних книги виставили у тернопільській бібліотеці

Старовинні ікони, молитовники і релігійних книги виставили у тернопільській бібліотеці

708

Старовинні ікони, молитовники і релігійні книги – виставку з такими експонатами відкрили в Тернополі у бібліотеці для дорослих №4. Сьогодні бібліотека не просто домівка для книг, а культурний, мистецький, духовний заклад, вважають працівники. Триватиме виставка протягом двох тижнів, до Великодня. Запрошують усіх охочих.

Унікальні старовинні ікони – із села Мирне Підгаєцького району. Збирала колекцію вчителька сільської школи Ганна Зьомко. Зараз 73 ікони з колекції представлені на виставці в бібліотеці для дорослих, що на бульварі Данила Галицького у Тернополі. Старовинні образи потрапили у колекцію з Тернопільщини, Хмельниччини, Вінничини. Кожна ікона увібрала в себе сльози, надії, щирі слова і прохання людей, які до них молилися. Сама Ганна Зьомко на виставку не приїхала, але про цю жінку і її працю розповідають організатори.

– Вона зробила надзвичайно велику справу. Багато ікон було викуплено в голодний рік. Вона в будь-якому випадку зробила надзвичайну справу, бо зберегла ікони, показала нам, а ми зможемо розповісти другим людям, – розповідає завідувач бібліотеки для дорослих №4 у Тернополі Світлана Козелко.

Окрім ікон представили на виставці старовинні релігійні книги і молитовник. Подібні книги часто можна побачити у домашніх бібліотеках, розповідає голова громадської організації Ольга Колос. На виставки такі книги віддають рідко, остерігаються аби з ними нічого не сталося. Бо це не лише пам'ятка культури, релігії, а й оберіг для родини. Один із приватних колекціонерів Тернополя все ж погодився надата книги бібліотеці для виставки.

– Там є старий молитовник, з якого ще колись молилася його бабуся, вчила його з цього  молитовника. Є старі книжки, одна з них – це стародрук, який друкувався колись на спеціально виправлених онучах. Ця книжка не боїться вологи. Люди, які друкували цю книжку, колись писали її задля того, щоб вона залишилася для поколінь, – говорить голова громадської організації "Рідний край" Ольга Колос.

Українці духовній літературі завжди відводили особливе місце. Ці книги шанували і передавали з покоління в покоління. Книги, які представили на виставці в бібліотеці, видані приблизно у 18 столітті. Достеменно відомо про рік видання лише молитовника – 1760 рік. Виставка "Ікони як беріг духовності, як оберіг родини" триватиме у бібліотеці для дорослих на бульварі Данила Галицького до Великодніх свят. Бібліотекарі  запрошують відвідати виставку, бо вважають: зараз, як ніколи, дбати треба про духовність.

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here