додому Новини Станом на 1 серпня заборгованість за газ Тернопільщини становить понад 83 млн....

Станом на 1 серпня заборгованість за газ Тернопільщини становить понад 83 млн. гривень.

410

vlcsnap-2014-09-15-10h06m52s61Понад 2 мільйони кубічних метрів неочищених стоків потрапляють у водойми Тернопільської області за рік внаслідок неефективної роботи каналізаційних очисних споруд. У деяких районах їх нема, у деяких – вони непридатні для експлуатації, зруйновані, продані чи не працюють, або мають застарілу проектно-кошторисну документацію. Неочищені стоки призводять до забруднення навколишнього середовища. Про це, серед іншого, йшла мова на виїзній колегії Тернопільської обласної ради, яка відбулась на Кременеччині. Учасники зібрання також обговорили особливості цьогорічного опалювального сезону і стан підготовки до нього.

Каналізаційні очисні споруди у Кременці – в неробочому стані. Неочищені стоки потрапляють в річку. Така ситуація – типова для районних центрів, містечок Тернопільщини.

– З метою подолання таких явищ ми розробили програму охорони навколишнього середовища до 2020 року, яка виноситься на розгляд депутатів Тернопільської обласної ради. Ми сподіваємось, що вони підтримають і до поможуть у вирішенні екологічних проблем в області, – розповів заступник голови Тернопільської ОДА Леонід Бицюра.

Програма вже пройшла громадське обговорення. У ній йдеться про будівництво каналізаційних очисних споруд у 21 населеному пункті області, – зазначив Леонід Бицюра. Готова проектно-кошторисна документація удосконалюється, а нова створюється. Очисні об’єкти працюватимуть уже за сучасними технологіями, енергоекономними і розрахованими на значні об`єми стоків. Про економію енергоносіїв і перехід на альтернативні види палива Леонід Бицюра висловлюється коротко.

– Складна задача..


І додає: основний споживач газу в області – населення, яке  поки що не готове відмовитися повністю від газу,  зокрема у містах, а особливо в обласному центрі. Питання переходу на електричне опалення чи твердопаливні котли досяжне лише в окремих домових господарствах.

– У Тернополі є розроблений проект спільно з міжнародними організаціями, доведені на область ліміти газу, які уже розподілені по районах, також доведені ліміти по промислових об’єктах. Розроблені проекти економії газу. Технічно це непросто, – каже Леонід Бицюра.

– Станом на 1 серпня в нас залишається заборгованість всіх споживачів понад 83 мільйони гривень. В структурі цієї дебиторської заборгованості, заборгованість населення – найбільша частка – 56%, майже 48 млн.грн. Користуючись нагодою,звертаюсь до всіх споживачів, незалежно від того,чи юридична особа, чи підприємство, чи організація, прохання вчасно платити за опалювальний період, бо він в нас буде серйозний і ми повинні впевнено його пройти, – говорить начальник управління житлово-комунального господарства обласної державної адміністрації Марія Степанова.