Головна здоров'я Стають інвалідами через інфаркти та інсульти майще 600 людей щорічно

Стають інвалідами через інфаркти та інсульти майще 600 людей щорічно

297

Від  захворювань серцево-судинної системи у світі щорічно помирає більше людей, аніж від СНІДу, раку і туберкульозу разом узятих. Аби привернути увагу до цієї проблеми щороку 26 вересня відзначається Всесвітній день серця. В Тернополі цього дня на Театральному майдані людям безкоштовно вимірювали артеріальний тиск та рівень цукру в крові. Роздавали пізнавальні матеріали а також розповідали про можливості профілактики і лікування серцево-судинних хвороб.

На Тернопільщині нині від захворювань серцево-судинної системи страждає 630 тисяч людей  – це на 920 тисяч працездатного населення області. Щороку майже 600 людей працездатного віку стають інвалідами через інфаркти та інсульти, тож увага до Всесвітнього дня серця і у нас не випадкова. Людям радять постійно контролювати свій артеріальний тиск та рівень цукру у крові і при відхиленнях відразу ж звертатися за допомогою до лікаря. Вчасно звернувшись, приміром, із тією ж гіпертонією, лікування буде в рази ефективнішим.

Валерій Павлов, завідувач кардіологічного диспансерного відділення Тернопільської університетської лікарні: "Ішемічна хвороба серця завжди починається з гіпертонії. Якщо ми гіпертонію виявимо, почнем лікувати, то та людина, гіпертонік, буде жити так само як здорова людина, яка не має гіпертонії. Є постулат нашого знаменитого професора "Лікований гіпертонік живе так само як здоровий чоловік, а нелікований гіпертонік живе на 12 років менше".

Водночас в Україні з ініціативи Міністерства охорони здоров'я діє Пілотний проект з впровадження державного регулювання цін на ліки для гіпертоніків. Якщо людина маючи гіпертонічну хворобу лікується системно і для купівлі лікарського препарату має рецепт від лікаря, частину грошей компенсує держава.

Лариса Матюк, головний спеціаліст департаменту охорони здоров'я Тернопільської ОДА: "Раніше хворий міг придбати препарат із знижкою до 50%, то зараз хворий може придбати до 90% і навіть деякі препарати є абсолютно безкоштовними. Ми зараз у всіх районах проводимо роботу з медичними працівниками з приводу доступності до лікування хворих з віддалених сіл. Тобто зараз є можливість, що людям не треба з дальніх сіл їхати в районний центр чи в обласний центр, а що ці препарати можна придбати на ФАПі, які є в цьому ж селі або в амбулаторіях сімейної медицини".

Все ж медики наголошують – краще не лікувати, а запобігти і тут питання потребує не так медичного вирішення як суспільного, тобто розуміння від самих людей.

Нагадати про прості але важливі речі у Всесвітній день серця в Тернополі спробували, провівши акцію "Збережи своєсерце". На Театральному майдані людей консультували лікарі "Центру здоров’я", волонтери міського Товариства Червоного Хреста розповсюджували просвітницькі листівки.

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here