додому суспільство Справедливого розслідування загибелі Миколи Брегіна вимають його односельці

Справедливого розслідування загибелі Миколи Брегіна вимають його односельці

394

Обласну міліцію та прокуратуру пікетували мешканці села Стриївка Збаразького району, яких підтримали Правий Сектор, самооборонівці та автомайдан. Люди вимагають справедливого і відкритого розслідування загибелі їх односельця Миколи Брегіна, якого за версією слідства у ніч на 8 липня автомобілем роз'їхав працівник міліції. Сам правоохоронець у цьому вже зізнався. Втім односельчани хлопця мають власну версію того, що сталось і вважають, що це було умисне вбиство.

Ще вранці міліція дала офіційний коментар з приводу загибелі 19-річного хлопця. Серед іншого, начальник слідчого управління УМВС України в Тернопільській області міг констатувати, що потерпілий був у стані алкогольного сп'яніння та лежав на проїжджій частині.

Олександр Богомол, начальник слідчого управління УМВС України в Тернопільській області: "Це підтверджується тим, що було пошкоджено лише бампер автомобіля, було пошкоджено фару, підфарник вірніше, цей знизу, який знаходився, розташований був на бампері, а крім того, за попередніми результатами вскриття тіла потерпілого було встановлено те, що пошкоджень гомілкової кістки а також бедрової кістки, яка стається в основному при наїзді пішохода, коли він в стоячому вигляді, таких пошкоджень не було. На тілі були множинні пошкодження, які характерні для переїзду через тіло".

За даними внутрішнього розслідування, встановлено, що хлопця автівкою переїхав працівник міліції, який спершу втік з місця пригоди. На сьогодні він у цьому зізнався. За те, що покинув людину помирати, бо хлопець після зіткнення ще був живий, міліціонера звільненили з органів внутрішніх справ. Слідство веде прокуратура області, яка й визначатиме провину підозрюваного у смертельній аварії.

Олександр Богомол, начальник слідчого управління УМВС України в Тернопільській області: "Це проводиться і технічна експертиза автомобіля, проводиться ситуаційна експертиза щодо можливості його реагування під час дорожньо трнаспортної події. По попередніх даних можу поідомити про те, що гальмівний шлях становив близько сорока метрів і тіло потерпілого було проволочено під машиною близько 20 метрів – те, що ми встановили під час обгляду місця події. Траса ця поза межами населеного пункту, тобто, до 120 кілометрів він мав право їхати. Але ніч і т.д. і т.п., як, буде все відомо по результатах проведення розслідування прокуратурою області".

Односельці померлого хлопця разом із Правим сектором, самообороною і автомайданіцями нині прийшли пікетувати міліцію. Вони вважають, що це не звичайна аварія і розповідають свою версію того що сталося.

– Він ще дзвонив до дівчини, що мотоцикла сховав, а сам втікає, бо його доганяють менти. Менти його догнали, зв'язок перервався і почали його катувати.

Василь Лабайчук, керівник Правого сектору в Тернопільській області: "Плюс виникає запитання по цій фотографії, там є ще декілька знимок, скажем говорять про те, що йому руки перетискали наручниками. Я не експерт, але по цій фотографії видно, що руки були чимось перетиснуті, я думаю, що це не є результатом наїзду автомобіля".

Марія, рідна тітка Миколи Брегіна: "Він пропонував гроші. Не знаю скільки там було тих грошей, він має в жмені, і сказав, якщо ви не візьмете тих грошей, всеодно ми то всьо залагодимо. Я від грошей відмовилася. Ми поїхали додому і тоді почало всьо по сходинках розкриватися.  Людина лишила помирати хлопця, дев'ятнадцятирічного хлопця, люди, ну ми нелюди чи ми хто. Знаєте, мені всеодно скільки він буде сидів, рік, п'ять, розумієте, мені всеодно".

Люди вимагають чесного розслідування і справедливого покарання винуватцю у смерті людини. Після візиту під стіни міліції, пікетуючі рушили до обласної прокуратури.

Прокурор області вийшов до людей разом із головним слідчим прокурором.

– Слідство повинно бути прозорим, суд повинен бути відкритим, всі матеріали мають бути оприлюднені. У випадку, якщо громадяни міста Тернополя, представники різних громадських організацій хоть хоч одним вухом почують, що слідство тормозиться, кришується, пробує це все заминатися – дальше говорити не буду.

– Цього не буде. Ці питання, що їх ви ставите, їх не буде.

Також обурення у людей викликало, що від 8 липня і до сьогодні підозрюваного не взяли під варту. До вимоги негайно це зробити слідчі прокуратури дослухалися.