додому суспільство Сплачувати штрафи за порушення Правил дорожнього руху тепер буде легше

Сплачувати штрафи за порушення Правил дорожнього руху тепер буде легше

503

Процедуру з 16 липня цього року спростило Міністерство внутрішніх справ України. Тепер, правильно заповнивши квитанцію, водію треба лише сплатити штраф у відділенні банку. Відносити при цьому квитанцію в управління ДАІ, як це було раніше, вже не треба.

Зразки заповнення квитанції про сплату штрафу за порушення Правил дорожнього руху будуть у кожному відділенні банку, а також на сайті УМВС України в Тернопільській області у розділі "Адміністративна діяльність". Змін у заповненні квитанції небагато, проте вони важливі. У полі "Призначення платежу" треба правильно ввести реквізити.

Павло Агриненко, начальник сектору адміністративної практики УДАІ УМВС в Тернопільській області: "Під час оплати штрафу громадянин зазначить певні реквізити, тобто призначення платежу, серія та код протоколу, прізвище людини, яка сплачує штраф. І тоді, у випадку правильного заповнення реквізитів, штраф буде зарахований до бази автоматично і не буде скеровуватися до ДВС і в людини відпадає можливість надавати копію квитанції чи квитанції до підрозділів ДАІ".

Раніше квитанцію про сплату штрафу водій мав принести державтоінспекторам протягом 15 днів. Тільки тоді протокол вважався виконаним. В іншому випадку справу доводилось передавати для примусового виконання до підрозділів Державної виконавчої служби. А це вже означало для правопорушника подвійний розмір штрафу. Нерідко бували випадки, коли водії штраф сплачували вчасно, і лише через те, що у визначений термін не принесли квитанцію, доводилось залучати Державну виконавчу службу, каже Павло Агриненко. Тому удосконалення процедури, вважають міліціонери, спростить життя і водіям, і правоохоронцям. Просять лише уважно заповнювати квитанцію. За роз'ясненнями можна звертатись і за номером телефону у Тернополі: 27-12-41.