додому культура Спільним співом Шевченкового “Заповіту” розпочнуть відзначення 200-річчя від Дня народження Кобзаря

Спільним співом Шевченкового “Заповіту” розпочнуть відзначення 200-річчя від Дня народження Кобзаря

468

Спільним співом Шевченкового заповіту розпочнуть відзначення двохсотріччя від дня народження Кобзаря 9 березня опівдні. Акція – міжнародна, відтак "Заповіт" пролетить світом, а у Тернополі його виконуватимуть у сквері Тараса Шевченка. Одночасно в Українському домі "Перемога" пластуни організують Шевченкову добу, а в Палаці кіно тернополяни можуть переглянути документальні фільми про Кобзаря.

Готуючись до відзначення поважного ювілею Кобзаря, Олександр Смик провів експеримент: поцікавився у бібліотеках міста – чи читають тернополяни Шевченка?

– Ви знаєте, я думав, що буде гірше… нічого подібного, тернополяни читають Шевченка, і не тільки шкільну програму, це вже Слава Богу, – розповідає начальник управління культури та мистецтв Тернопільської міськради Олександр Смик.

Відрадно, каже Олександр Смик, й те, що чим ближче ювілейна дата, тим частіше з полиць книжкових магазинів змітають Шевченкового Кобзаря. Аби більше тернополян та гостей міста згадали, ким є Тарас Григорович для України, на сіті-лайтах цитати з видатних творів поета.

– Згадувать потрібно не тільки на ювілеях, а згадувать напевно ті випадки, коли горить хата, і виносили ікону і портрет Траса Григоровича, коли ми знаходили маси прикладів після бою, що було в кишеньках солдатів, загиблих в різні роки війни і першої світової, і громадянської, і Великої вітчизняної війни і в останніх подіях, коли люди помирали, як не дивно, ніхто на це не звертає уваги, там світлини родини і дуже часто твори Тараса Шевченка, – каже Олександр Смик.

Ще до 9 березня – 200-ліття від дня народження Кобзаря – у Тернополі відбувається чимало заходів. А безпосередньо того дня, у неділю, тернополяни організують шевченкову ходу Театральним майданом міста, далі зустрінуть портрет Шевченка у сквері і там відбудеться подія міжнародного рівня – опівдні спільно увесь світ заспіває "Заповіт" поета. По тому в Українському домі "Перемога" пластуни організовують Шевченкову добу, а саме проведуть інтелектуальні змагання, презентують книгу "Малий Кобзар", виставку дитячих малюнків.

О- крім того для всіх бажаючих уже з 18 години буде вистава, підготована Андрієм Шараскіним і Олександром Папушею – акторами нашого театру, яка буде не тільки на шевченківську тематику, не тільки твори Шевченка, а буде вклинена така річ несподівана, як монолог Небесної Сотні, адже події, які відбувались нещодавно в нас на Україні і події, які пророкував Тарас Григорович, вони настільки разом, що люди відчувають шевченківське слово як оберіг, – говорить Олександр Смик.

У Тернополі відзначення Шевченкових днів відбудеться під умовним гаслом "Прийми Шевченка у свою родину". Тому, каже Олександр Смик, портрет Кобзаря має бути у кожній квартирі, кабінеті чи офісі. На знак подяки, пошани та пам"яті.