додому Головні Спецпризначенці Нацполіції провели понад 20 обшуків у різних управліннях Тернопільської міської ради...

Спецпризначенці Нацполіції провели понад 20 обшуків у різних управліннях Тернопільської міської ради та комунальних підприємствах

961

Гаряча п’ятниця у Тернополі. Спецпризначенці Нацполіції сьогодні провели понад двадцять обшуків у різних управліннях Тернопільської міської ради та комунальних підприємствах. Обшуки розпочали без присутності керівників цих структурних підрозділів, пред’являючи рішення Печерського районного суду міста Києва. Поліцейські цікавились документами щодо інвестиційних договорів міської ради, щоправда журналістам та працівникам міської ради нічого не коментували. Міський голова Тернополя Сергій Надал такі дії вважає політичним переслідуванням.

У масках, з автоматами та у військовій формі з шевронами Нацполіції до Тернопільської міської ради ще перед початком робочого дня навідались невідомі. Лише згодом стало зрозуміло – це працівники Головного слідчого управління Нацполіції спільно з оперативниками Департаменту захисту економіки Національної поліції України. Без керівників відповідних управлінь спецпризначенці приступили до роботи, вилучали документи щодо інвестиційних договорів міської ради, щоправда журналістам та працівникам міської ради нічого не коментували. Більше того, до міської ради не пускали навіть правозахисників.

– Мене не пропускають, договір про надання юридичної допомоги знаходиться в юридичному відділі. Тому ніхто не передбачував, що можуть бути обшуки, тому зараз порушуються права, проводяться обшуки без надання юридичної допомоги тій стороні, яку обшукують. Я вважаю, що це порушення кримінально-процесуального кодексу і права на захист, – говорить адвокат Тернопільської обласної колегії адвокатів Олександр Рукавець.

Лише ближче обіду на сайті Нацполіції з’явилась інформація, цитую: “НА ТЕРНОПІЛЬЩИНІ ПОЛІЦІЯ РОЗСЛІДУЄ ФАКТИ ПРОТИПРАВНОГО ЗАВОЛОДІННЯ ЗЕМЛЯМИ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ”. За цими фактами відкрито кримінальне провадження за статтею Кримінального кодексу, що передбачає відповідальність за зловживання владою або службовим становищем. Власне сьогоднішні обшуки проводили аби підтвердити можливі зловживання.

– Таких обшуків зараз проводиться понад 20, вони проводяться у міській раді і на території інших підприємств, де можуть бути речові докази. Обшуки будуть тривати відповідно до кримінально-процесуального кодексу та постанови Печерського райсуду. Тобто чим швидше знайшли, тим швидше закінчили. Наскільки я розумію, – розказує заступник директора Департаменту комунікації Нацполіції України Микола Гулевич.

Натомість міський голова Тернополя Сергій Надал такі дії вважає політичним переслідуванням.

– Вважаю, що це є не що інше, як політичні переслідування, тому що подібні дії відбуваються в Івано-Франківську. Дії, які спрямовані проти Свободи, дії, які зв’язані з тим самим розгоном блокади, бо в Кривому торці, коли розганяли людей, заарештували саме свободівців. Приїхали ті самі люди, та сама бригада, яка працювала тут у 2015 році, вони хочуть документи, які з 2015 року нами направлялись до них або і які вже ними раніше вилучались, – каже міський голова Тернополя Сергій Надал.

Правоохоронцям передали затребувані документи, оскільки всі угоди та вся документація укладені відповідно до законодавства, каже міський голова Тернополя.

– Ми не чинимо жодних перешкод, у відповідності до рішення суду, всі документи, які вказані у постанові суду будуть надані працівникам, дуже дивно так відбувається, що напередодні ввечері відпускають Насірова, а вранці, щоб створити новий інформаційний привід будуть розповідали усій Україні, як вони боряться з корупцією в міських радах, адміністраціях і по всій Україні, – говорить Сергій Надал.

У Тернопільській міській раді переконані, сам факт «штурму» міської ради Тернополя завдасть сильного репутаційного удару для усього міста.