додому Новини Спеціальне обладнання для порятунку жінок закупили волонтери “Благодійного марафону – 2015”

Спеціальне обладнання для порятунку жінок закупили волонтери “Благодійного марафону – 2015”

485

vlcsnap-2016-04-27-18h08m28s372Спочатку – дороговартісний апарат для обстеження дітей, хворих на епілепсію, тепер – ще два – аби рятувати жінок-породіль. Таке обладнання закупили волонтери-організатори Благодійного марафону-2015, який проходив у Тернополі.

Спеціальне обладнання для порятунку жінок-породіль передали у обласний перинатальний центр. Потреба у таких діатермокоагуляторах в перинатальному центрі дуже велика, а інколи без них не обійтись. Таке обладнання використовують зокрема і під час операцій.

– За допомогою цих апаратів зменшується об’єм крововтрати під час операцій. За рахунок того зменшується і тривалість оперативного втручання. Післяродовий період в таких ситуаціях протікає набагато краще з меншими післяопераційними ускладненнями, – розповідає лікар Тернопільського обласного комунального перинатального центру Наталія Шпікула.

Два таких апарати для медзакладу закупили волонтери – організатори “Благодійного марафону-2015” – Вікторія Фаріон та Ната Бенч. “Найсильнішими є ті, які направляють свої сили на добрі справи” – таким було гасло забігу.

– На Театральній площі ми чекали всіх небайдужих, які хотіли долучитися до марафону. Вони отримували стрічку благодійника, робили свої добровільні пожертви, брали участь у марафоні, і одразу коли закінчувалось це коло, ми перераховували ці кошти і оголошували суму, – пригадує організатор “Благодійного марафону-2015” Ната Бенч.

Також існував рахунок, на який могли перераховувати гроші люди з інших міст чи областей. Тоді дівчата планували зібрати 150 тисяч гривень, аби закупити у обласну дитячу лікарню електроенцифалограф для маленьких пацієнтів, хворих на епілепсію.

– Нам вдалось придбати цей апарат дешевше. Залишалися кошти, ми хотіли зробити ще одну добру справу. І знайшлася така потреба в перинатальному центрі на діатермокоегулятори для того, щоб рятувати жінок, – каже Ната Бенч.

Зараз дівчата готуються до нового Благодійного марафону. Вже наприкінці травня обіцяють оголосити новий маршрут та на що збиратимуть кошти.