Головна Новини Спеціальне обладнання для порятунку жінок закупили волонтери “Благодійного марафону – 2015”

Спеціальне обладнання для порятунку жінок закупили волонтери “Благодійного марафону – 2015”

425

vlcsnap-2016-04-27-18h08m28s372Спочатку – дороговартісний апарат для обстеження дітей, хворих на епілепсію, тепер – ще два – аби рятувати жінок-породіль. Таке обладнання закупили волонтери-організатори Благодійного марафону-2015, який проходив у Тернополі.

Спеціальне обладнання для порятунку жінок-породіль передали у обласний перинатальний центр. Потреба у таких діатермокоагуляторах в перинатальному центрі дуже велика, а інколи без них не обійтись. Таке обладнання використовують зокрема і під час операцій.

– За допомогою цих апаратів зменшується об’єм крововтрати під час операцій. За рахунок того зменшується і тривалість оперативного втручання. Післяродовий період в таких ситуаціях протікає набагато краще з меншими післяопераційними ускладненнями, – розповідає лікар Тернопільського обласного комунального перинатального центру Наталія Шпікула.

Два таких апарати для медзакладу закупили волонтери – організатори “Благодійного марафону-2015” – Вікторія Фаріон та Ната Бенч. “Найсильнішими є ті, які направляють свої сили на добрі справи” – таким було гасло забігу.

– На Театральній площі ми чекали всіх небайдужих, які хотіли долучитися до марафону. Вони отримували стрічку благодійника, робили свої добровільні пожертви, брали участь у марафоні, і одразу коли закінчувалось це коло, ми перераховували ці кошти і оголошували суму, – пригадує організатор “Благодійного марафону-2015” Ната Бенч.

Також існував рахунок, на який могли перераховувати гроші люди з інших міст чи областей. Тоді дівчата планували зібрати 150 тисяч гривень, аби закупити у обласну дитячу лікарню електроенцифалограф для маленьких пацієнтів, хворих на епілепсію.

– Нам вдалось придбати цей апарат дешевше. Залишалися кошти, ми хотіли зробити ще одну добру справу. І знайшлася така потреба в перинатальному центрі на діатермокоегулятори для того, щоб рятувати жінок, – каже Ната Бенч.

Зараз дівчата готуються до нового Благодійного марафону. Вже наприкінці травня обіцяють оголосити новий маршрут та на що збиратимуть кошти.

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here