додому надзвичайне Спеціалісти назвали можливі причини падіння дельтаплана на Зборівщині

Спеціалісти назвали можливі причини падіння дельтаплана на Зборівщині

623

Дельтапланерист загинув сьогодні вранці на Тернопільщині. Одномісний мотодельтаплан зачепив високовольтну лінію електропередач поблизу села Воробіївка Зборівського району. Пілот, 40-річний власник дельтаплана, загинув на місці. Фахівці висувають дві попередні версії трагедії: кермувальник дельтаплана на швидкості не помітив високовольтних ліній, або ж його на них занесло поривом вітру. Наш кореспондент Леся Маньковська, яка побувала на місці трагедії, з'ясувала, що дельтапланерист був мешканцем села Великі Гаї Тернопільського району. Двоє його братів загинули також під час польотів.

Трагедія трапилась близько 9 години ранку. Чоловік на власному мотодельтаплані повертався з роботи – за попередньою інформацією, він окроплював поля кукурудзи одного з підприємств Тернопільського району. Мотодельтаплан зачипився за високовольтні лінії потужністю 35 кВ і упав.

Сергій Корнійчук, начальник Зборівського районного відділу управління ДНСНУ в Тернопільській області: "На поле сільськогосподарського підприємства, на поле з-під соняшнику, впав мотодельтаплан, зачипивши високовольтні дроти. Внаслідок падіння пілот загинув".

Фахівці називають дві можливих причини трагедії: або ж пілот на швидкості не помітив ліній електропередач, або ж його занесло на них поривом вітру. Загинув чоловік ніймовірніше від удару, каже Леонід Кожевніков.

Леонід Кожевніков, перший заступник директора Тернопільського аеропорту: "Можливо, це був порив вітру, він не справився з керуванням, можливо, він не помітив, бо швидкість велика. І попав в провода, з висоти ферми літак спікірував і пілот загинув. Провода – це взагалі болюче місце малої авіації, а це авіація загального призначення, не бачать вони, не бачать вони проводів, або бачать, але пізно, і, як правило, це закінчується трагічно, от такими речами".

40-річний пілот – мешканець села Великі Гаї Тернлопільського району. Два його брати також загинули під час польотів. Дельтаплан не був офіційно зареєстрований, розповідає Леонід Кожевніков, відомо, що належав авіатранспорт загиблому.

Леонід Кожевніков, перший заступник директора Тернопільського аеропорту: "В нас в Україні всі льотчики вчаться самостійно, хоча є льотні школи, можна літати на дельтапланах, при Союзі це було більш законно. Зараз ми знаходимось у такому положенні, що багато х то йде на це… Це партизанщина чистої води: сам полетів і сам убився. Департамент і наша транспортна інспекція слідкує за цим строго, але за всім не услідиш. Це біда, звичайно, третій син загинув і всі в льотних подіях, рок якийсь".

На місці події працювала слідчо-оперативна група, правоохоронці за кілька днів мають встановити остаточні причини загибелі пілота. Також на поле села Воробіївка Зборівського району приїхали аварійні бригади обленерго.  

Кілька навколишній сіл у Зборівському районі через цю аварію – без світла. Однак енергетики обіцяють відновити електропостачання вже найближчим часом.