Головна Новини Соціальний захист військовослужбовців, які служать в зоні АТО, та членів їх родин...

Соціальний захист військовослужбовців, які служать в зоні АТО, та членів їх родин збільшився

328

vlcsnap-2014-08-05-18h19m44s114Соціальний захист військовослужбовців, які служать в зоні АТО, та членів їх родин значно збільшився. У цьому запевняє заступник голови Тернопільської облдержадміністрації Іван Крисак. За його словами вже є понад 20 змін до законів, які передбачають державну допомогу у випадку загибелі, поранення військовослужбовця, або успішного проходження служби. Всі гарантії, говорить чиновник, держава обіцяє виконати, незважаючи на те, що грошей у бюджеті бракує.

В Україні триває вже третя хвиля мобілізації. Усім призваним на військову службі під час усіх хвиль надано статус військовослужбовця.

– В першу чергу військовослужбовці отримують грошове забезпечення на рівні з контрактниками. Ті військовослужбовці, які знаходяться в зоні АТО – отримують стовідсоткову винагороду, тобто подвійне грошове забезпечення своє, – розповів т.в.о. військового комісара Тернопільського обласного комісаріату Володимир Катинський.

Указом Президента статус учасників бойових дій надано особам, які беруть участь в АТО. Для них вже визначені пільги – це знижка 75% з оплати за комунальні послуги від вартості послуг в нормах споживання. Їм після виходу на пенсію встановлюється також надбавка до пенсії.

– Якщо внаслідок поранення особа, яка брала участь в АТО стала інвалідом, внаслідок виконання обов’язків військової служби, їм також встановлюється статус інваліда війни і, відповідно, призначається пенсія в розмірі від 60 до 100 % грошового забезпечення в залежності від групи інвалідності, – говорить заступник директора департаменту соціального захисту населення ОДА Володимир Івахов.

Для інвалідів війни також є пільга за комунальні послуги – стовідсоткова знижка в межах норм споживання, пільги із забезпеченням зв’язком. Також мова йде і про ліки. У випадку загибелі, сім’я солдата також не залишається поза увагою.

– Цій сім’ї призначається пенсія по втраті годувальника. Пенсія призначається органами Пенсійного фонду. На сьогоднішній день пенсія встановлюється в розмірі 40% грошового забезпечення загиблого військовослужбовця. Крім того людина також отримує відповідний статус “Член сім’ї загиблого ветерана війни”. Їм надається також 50% пільга по оплаті комунальних послуг, – каже заступник директора департаменту соціального захисту населення ОДА Володимир Івахов.

У разі загибелі військового його родині передбачена також одноразова допомога у розмірі 500-кратного прожиткового мінімуму, а це понад 600 тисяч гривень.

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here