додому АТО Соціальний психолог Олег Покальчук розповів, як зустріти військовослужбовців

Соціальний психолог Олег Покальчук розповів, як зустріти військовослужбовців

644

vlcsnap-2015-07-31-16h21m39s192Як зустріти бійця із фронту та від кого не слід сподіватись допомоги для армії розповів у Тернополі соціальний психолог Олег Покальчук. Після демобілізації зросте кількість афер та зловживань зі сторони військовослужбовців, тож їм потрібно допомогти реалізувати себе у мирному житті, переконаний психолог. І допомогти зрозуміти, що життя триває, і треба спільно змінювати його на краще.

Драматичні обставини, як от війна, не змінюють людину, а проявляють в ній риси – кращі чи гірші – приховані від оточуючих, переконаний соціальний психолог Олег Покальчук.

– Незалежно від регіону України, бо є така ілюзія, що чим західніше, тим славніше, є величезна кількість людей, яка живе своїм рослинним життям, і абсолютно не переймається фактами війни, це правда. Тому, до речі, такий відсоток шостої мобілізаційної хвилі, – розповідає соціальний психолог Олег Покальчук.

Шоста хвиля часткової мобілізації дозволить повернутись додому тим, хто пішов на війну під час третьої. Зустріти вдома потрібно вміти, переконує соціальний психолог.

– Наші люди, наші брати, наші родичі, наші друзі. Вони які були, такі й лише пережили багато тяжких речей. Хтось зазнав фізичних втрат, хтось був тяжко поранений. Це породжує в людях певну образу на тих людей, які цього не зазнали.

Тож їм треба пробачити та пояснити, що поза війною теж є життя, яке спільно потрібно зробити кращим.

– Вони ніколи цього не забудуть. Хоча я не люблю слово ніколи, але це тривалість в кращому випадку від 2 років до 7 з усіма можливими наслідками невротичними.  Їм треба говорити, що ви нормальні, позитивні, хороші люди, трохи втомилися, вертайтеся в цивілізоване суспільство, в світ, якому війна продовжується іншими засобами.

Волонтерський рух на думку Олега Покальчука повинен переформатуватись, адже його принцип роботи стає неефективним. Українці зараз почали менше допомагати, бо у них закінчились гроші.

– Ті люди, які сиділи по барах, вони півтора року тому сиділи по барах. Це марна справа до них кричати. Відсоток людей, які хотіли допомагати нашим бійцям, насправді не такий був і великий, давайте будем відвертими.