додому суспільство Соціальний проект “Підтримка, турбота, злагода” стартує у Тернополі з 1 листопада

Соціальний проект “Підтримка, турбота, злагода” стартує у Тернополі з 1 листопада

590

"Підтримка, турбота, злагода" – проект із такою назвою стартує у Тернополі з 1 листопада. Працівники центру соціальних служб для сім'ї дітей та молоді завдання намітили непрості: допомогу отримають усі потребуючі тернополяни. А наприкінці цього тижня, у першу неділю листопада, фахівці центру відзначать своє професійне свято – День працівника соціальної сфери.

Сім'ї, які виховують дітей з особливими потребами, багатодітні, малозабезпечені, одинокі жінки, які виховують дітей і люди, що опинились у складних життєвих обставинах – таких у Тернополі тисячі. Проте піклування і допомога  тим городянам, які залишилися наодинці зі своїми турботами, проблемами, душевним неспокоєм – таке завдання стоїть перед соціальним працівниками сьогодні. Ще рік тому у центрі соціальних служб сім'ї, дітей та молоді працівників було більше десяти. Зараз – 50.

Тетяна Горбоніс, директор Тернопільського міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді: "Має бути створена мобільна група фахівців, спеціалістів, які могли би надати ефективну, комплексну, кваліфіковану допомогу сім'ї, яка потребує. Сприяння в оформленні державних виплат, державних гарантій, сприяння у працевлаштуванні, сприяння в оздоровленні дитини, в лікуванні, налагодження взаємостосунків в сім'ї. Це можуть бути різні проблеми".

Тернопіль умовно поділять на 40 частин. За кожною закріплять групу фахівців: соціального працівника, педіатра, правоохоронця, працівника ЖЕКу та інших. Вони на своїй ділянці шукатимуть сім'ї, які потребують допомоги. Так допомога стане адресною. Зараз соціальний центр працюватиме над удосконаленням бази даних про потребуючі сім'ї. Один із заходів – це поквартирний обхід. Тому якщо до вас постукає у двері соціальний працівник – не відмовляйтеся допомогти. Ваша інформація може стати у пригоді. Шукають у центрі не тільки людей, яким потрібна допомога, а й тих, хто залюбки допоможе іншим.

Тетяна Горбоніс, директор Тернопільського міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді: "Не можливо обійтися без благодійних фондів, які надають адресну допомогу. Вона може бути у вигляді як продуктів харчування, ліків, засобів гігієни, візочків інвалідних. Телефонують до нас. Ми визначаємо потреби сім'ї і допомагаємо".

Головне у роботі служби — вчасно виявити сім'ю чи людину, яка потребує підтримки, і допомогти їй у вирішенні складної життєвої ситуації. Повідомити цю інформацію може кожен. Достатньо зателефонувати за номером 23-55-92.