додому Новини Соціальне підприємство повторної переробки одягу створили у Тернопільському вищому професійному училищі сфери...

Соціальне підприємство повторної переробки одягу створили у Тернопільському вищому професійному училищі сфери послуг та туризму

633

Учні Тернопільського вищого професійного училища сфери послуг та туризму створили соціальне підприємство з повторної переробки одягу. Екосвідома молодь заснувала власний бренд та перешиває старі речі на нові та сучасні. У такий спосіб проходить шлях від ідеї до реалізації бізнесу. А ще учні демонструють, як завдяки таланту можна робити добрі справи. Адже гроші, виручені із продажу своїх робіт, вони переказують на потреби ЗСУ. Із юними підприємцями спілкувалась наша Христина Черешнюк.

“Камербанд – майстерня стилю” –  так називається молодіжна мінікомпанія, яку заснували учні Тернопільського вищого професійного училища сфери послуг та туризму.

“Нашою ідеєю є надання нового життя старим речам. Переглядаючи усі варіанти, ми обрали краватки”, – розповіла нам студентка Юля.

Учні створили свій бренд аксесуарів, які пошили із використаних краваток.

“Ми продаємо корсети, пояси, резинки, чокери”, – додав студент Андрій.

“Дуже приємно знати, що ти робиш добро людям. І при цьому зберігаєш екологію планети”, – зазначив Максим.

Перед пошиттям юні кравці та кравчині термічно обробляють речі, розпорюють їх на частини і кроять нові вироби. Створений одяг підприємці продають на сторінках у соцмережах. Зараз учні працюють над пошиттям великої партії пов’язок на замовлення училища.

“Ми беремо резинку, зшиваємо її стрічкою, беремо ще шматок і зшиваємо разом”, – показала нам процес роботи Василина.

Кожен у команді має свою посаду: тут є і генеральний директор, і головний конструктор, менеджер роботи із соціальними мережами, бухгалтер, завідувач кадрами й навіть директор з маркетингу.

“Мені приємно спостерігати за учнями, адже вони дуже активні, креативні, в них цікаві ідеї, не порівняти з учнями, які були 10 років тому”, – поділилася з нами Галина Грушко, директорка Тернопільського вищого професійного училища сфери послуг і туризму.

Учнівське підприємство створили з ініціативи міжнародної організації Джуніор Авчімент. Програма пропонує безкоштовні навчальні програми з ведення бізнесу та економіки для молоді. Проєкт спрямований на підвищення знань у сфері фінансової грамотності та підготовки до підприємницької діяльності.

“Наше завдання в закладі навчити дітей вести власний бізнес. Вони навчаються за професіями кравець-закрійник, перукар-модельєр, флорист-квіткар та інші професії здобувають. І нам дуже важливо, щоб, після закінчення, діти могли створити своє власне підприємство і вести свій власний бізнес”, – додала директорка училища.

У навчальному закладі переконані, що такий досвід неабияк допоможе студентам у майбутньому. Юні бізнесмени не збираються зупинятись на досягнутому та планують розвивати компанію і надалі.