додому Новини Сонце і рак шкіри: чи правда, що засмагати тепер не корисно ?

Сонце і рак шкіри: чи правда, що засмагати тепер не корисно ?

709

Гарна засмага – це красиво, але чи корисно? Як виявилось – ні. Коричнево-золотистий відтінок шкіри після довгого перебування на сонці – це всього лише її захисна реакція на сонячне випромінювання. Утім, не все так страшно, як здається. Для обмінних процесів в організмі та сили кісток перебувати на сонці нам все ж необхідно! То ж, як правильно засмагати і чи треба уникати сонця, дізнавалась наша Христина Черешнюк.

З початком теплого сезону дерматологи наполегливо просять людей використовувати сонцезахисний крем для обличчя й тіла щоденно. Його необхідно застосовувати щораз перед виходом з дому. Останні дослідження довели, що активне сонячне проміння призводить не лише до передчасного старіння, а й раку шкіри.

Що цікаво, коричнево-золотистий відтінок шкіри, до якого так прагнуть молоді дівчата – це всього лише її захисна реакція на сонячне випромінювання. Бо, перш ніж потемніти, наша шкіра рожевіє, або, в гіршому випадку, червоніє.

Та все ж, якщо ви мрієте про гарну засмагу, то маєте знати кілька простих правил. Перед тим, як виходити на вулицю, увімкніть свій смартфон, відкрийте вкладку погода і перейдіть на розділ під назвою індекс ультрафіолетового випромінювання. Саме ця цифра і покаже, із яким рівнем захисту слід наносити на шкіру сонцезахисний крем.

Для обмінних процесів в організмі та сильних кісток перебувати на сонці нам все ж необхідно! Однак вчені довели: для отримання вітаміну D нам достатньо прогулюватись на сонці близько 15-20 хвилин на добу. За цей час в полудень можна отримати такого запасу вітаміну, якого вистачить приблизно на тиждень.