додому здоров'я “Соляну кімнату” відкрили і презентували сьогодні у Тернополі

“Соляну кімнату” відкрили і презентували сьогодні у Тернополі

494

"Соляну кімнату" відкрили і презентували сьогодні в приміщенні управління соціальної політики міської ради на вулиці Лисенка. Галокамеру зможуть безкоштовно відвідувати соціально незахищені та одинокі тернополяни, які перебувають на обліку управління соціальної політики. Соляна кімната обладнана відповідними лампами, які допомогають у лікуванні дихальних шляхів та лор-органів, там чимало морської солі та солі, привезеної з Солотвино.

Сьогодні у соляній кімнаті – перші відвідувачі. Люди розповідають: раніше аби полікуватись випарами солі, доводилось їхати далеко за межі міста.

Іван Яровіцький, пенсіонер: "- Я десь вичитав, що тут є таке і приходжу сюди з задоволенням.

– Ви думаєте, солі вам допоможуть?

– Думаю так, люди з задоволенням звідси виходять".

Ярослава Безкоровайна, тернополянка: "В мене бронхи, бронхіальна астма, і я дуже рада, що відкрили таку кімнату, бо це по-перше – оздоровче, по-друге – безкоштовно".

«Соляна кімната» – унікальний немедикаментозний лікувально-профілактичний засіб, один із методів лікування, заснований на використанні природного мікроклімату печер, соляних шахт, гротів, розповідає завідувач відділення соціально-порбутової реабілітації управління соціальної політики Уляна Фещак.

Уляна Фещак, завідувач відділення соціально-порбутової реабілітації: "Ці іони натрій хлору, які є в повітрі, людина їх вдихає, відповідно осідає присмак солі на губах, в роті, очищає легені. Перші 2-3 сеанси вони є випробувальні, починається загострення кашлю, такі симптоми, але воно потім проходить. Попробували на собі, дійсно таке є".

Пройти терапевтичний, адаптаційний та загальні сеанси зможуть безкоштовно соціально – незахищені та одинокі тернополяни, які перебувають на обліку управління соціальної політики.

Марія Чашка, начальник управління соціальної політики Тернопільської міськради: "На даний момент при територіальному центрі постійні та періодичні послуги отримують більше тисячі городян, але ми можемо обслуговувати ще більше, тому запрошуємо усіх, – пенсіонерів, інваліди, люди, які почувають себе одинокоими і власне одинокі люди, також в нас є клуби за інтересами. Тобто люди, які не бачать як реалізувати себе, можуть приходити і знайти себе".

Сергій Надал, міський голова Тернополя: "Це доповнює ряд додаткових послуг, які раніше надавались населеню Тернополя. Сьогодні в нас вже діє сьоціальна їдальня, соціальна перукарня, кабінет масажу, кабінет психолога, кабінет по ремонту одягу і сьогодні ми ще відкрили кімнату, яка називається "галокамера" або соляна кімната, і сподіваємось, що вона допоможе в лікуванні наших соціально незахищених верств населення".

Додаткових коштів на відкриття соляної кімнати з бюджету міста не затрачали, стверджує міський голова. Усе вдалось облаштувати за гроші, виділені для управління соціальної політики міської ради та гроші меценатів.