додому суспільство Сьогоднішній ранок небайдужі тернополяни розпочали з Театрального майдану

Сьогоднішній ранок небайдужі тернополяни розпочали з Театрального майдану

443

Сьогоднішній ранок небайдужі тернополяни розпочали з Театрального майдану Тернополя, там у військовому наметі записувались на поїздки до Києва. Далі активісти, журналісти та депутати місцевих рад спільно прийшли під обласне управління міліції та вимагали інформувати людей про виїзд тернопільських правоохоронців з Тернополя.

Три автобуси правоохоронців з Тернополя поїхали на Київ у неділю, 19-го січня. Їх намагались зупинити тернопільські активісти, серед них Степан Барна. Депутат нині розповів, як відбувалось блокування. Активісти автівками спробували наздогнати автобуси. У Кременці тернополян зупинили інспектори ДАІ. Автобуси з міліціонерами відірвалися.

Степан Барна, депутат Тернопільської обласної ради: "Ми вже просто в догонку за ними їхали і просто їх блокували. Справа в тім, що це не просто так, хлопців крутили, мене наприклад в фосу скинули, я вже там белемкався, але сили були просто не рівні, десять людей проти 30 – ти спецпризначенців. Вони були в автобусах, аж до тої пори, коли просто в Кременці нам перегородили дорогу".

Люди, які зупинили активістів, на прохання депутата обласної ради не представлялись. А сьогодні вранці до деяких учасників нічних подій вже телефонували.

Пан Юрій, тернопільський активіст: "Я додому приїхав буквально 5 година ночі, сьогодні вранці по місці приписки,  а я приписаний в мами, але не проживаю з мамою. Дзвонить мама, що Юра тебе шукають, дзвонять з міліції, де ти, що  ти бо вроді причасний до ДТП, але мама кинула трубку, сказала, що машина була на приколі і от все що я можу сказати. Ми будемо тут збиратися і виїжджати, ми допустимо будемо виїжджати на Київ поїздом, а дальші дії будемо бачити по ситуації".

Сьогодні ж активісти, місцеві депутати та журналісти спільно прийшли під обласне управління міліції та вимагали інформувати людей про виїзд тернопільських правоохоронців з Тернополя 19 січня.

Роман Навроцький, депутат Тернопільської обласної ради: "Ми сьогодні проводимо свій прийом громадян не з своєї волі, громадяни більше ста звернулись до нас аби ми надали їм інформацію, де є місце дислокації Беркуту, де є кількісний склад представників міліції, представників МВС, а саме начальника МВС області ми хочемо запитати, який кількісний склад тернопільського Беркуту, за чиїми вказівками вони виїхали на Київ, і якою була мотивація?"

В касках під управління міліції прийшли й тернопільські журналісти. Працівники ЗМІ серед іншого засудили стрільбу в журналістів гумовими кулями.

Тетяна Тарасенко, журналіст: "Журналістів в Києві стріляють кожного дня, ми бачили всі, я думаю, що навряд чи спав хтось цієї ночі, ми бачили по телебаченні все, і чули, що заявляли наші колеги – журналісти. Вони в спеціальному одязі, де пише, що це преса чи телебачення і по них стріляють гумовими кулями. Це не тільки безчинство, а, говорячи на сленгу, "безпредел", і ми не будемо мовчати".

Люди вимагали, аби вийшов керівник обласного управління МВС, натомість, на запитання відповів заступник начальника обласного управління міліції з питань громадської безпеки Василь Облещук. З його слів, очільник міліції перебуває в Чорткові, на запитання чи відправлялись тернопільські правоохоронці до Києва, Василь Облещук пояснив, що передислокація спецпідрозділів є таємною інформацією і не підлягає розголошенню.

Василь Облещук, заступник начальника УМВСУ в Тернопільській області: "- Будь-яка передислокація спецпідрозділів відноситься до грифу таємно, для службового користування.

– Але ви свідомий українець, скажіть людям, громаді?

– Не в моїй компетенції входить коментувати цю подію, дайте запит і ми дамо відповідь, кількісний склад і так далі.

– А відправляти людей на злочини у вашій компетенції?

– Передислокацію робити не в моїй компетенції.

– А в чиїй? Хто давав команду?

– Я не знаю, хто давав команду".